Oferta specjalna

AMERYKA ŚRODKOWA

AMERYKA ŚRODKOWA
( 15 dni )

MEKSYK,  BELIZE,  GWATEMALA,  HONDURAS,  PANAMA

Cancun – Tacbe-Ha- Bacalar- Chetumal – Belize – Lamanai – Flores – Tikal – Peten – Rio Dulce – Copan – Antiqua – Panajachel – Santiago de Atitlan – Chichicastenango – Panama City – Kanał Panamski - Amsterdam

Wyżywienie BB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY   

DZIEŃ  1 WARSZAWA  -  CANCUN
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odlot do Cancun via lotnisko w Europie. Przylot do Cancun (MEKSYK). Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ  2  TACBE-HA  - BACALAR - CHETUMAL
Śniadanie. Przejazd do Tacbe-Ha. Zejście do cenote (jaskini) Snorkeling pośród  stalaktytówi stalagmitów. Dojazd do Bacalar – zwiedzanie kolonialnej fortecy pamiętającej czasy piratów. Rejs stateczkiem po lagunie siedmiu kolorów. Możliwość popływania z prądem w nurcie rzeki. Przejazd na nocleg w Chetumal przy granicy z Belize.

DZIEŃ  3  BELIZE – LAMANAI - GWATEMALA
Śniadanie. Przekroczenie granicy z BELIZE (dawny Honduras Brytyjski) jedyne państwo angielskojęzyczne w Ameryce Środkowej. Przejazd do portu rzecznego. Rejs szybką łodzią po rzece do  miasta majów Lamanai zagubionego w tropikalnej dżungli. Zwiedzanie min. świątynia jaguara I Świątynia Maski. Powrót łodzią do portu. Przejazd do granicy z GWATEMALĄ i dalej do  Flores nad jeziorem Peten Itza w na nocleg.

DZIEŃ  4  TIKAL - PETEN
Śniadanie. Przejazd do Tikal. Zwiedzanie miasta Majów min. ogromnych, dominujących nad tropikalnym lasem piramid. Tikal zwany jest „Nowym Yorkiem” kultury Majów. Rejs po jeziorze Peten i wizyta w ogrodzie zoologicznym na wyspie. Czas wolny w miejscowości Flores. Nocleg we Flores.

DZIEŃ 5  RIO DULCE - COPAN
Po śniadaniu przejazd do Rio Dulce. Rejs łodzią po rzece do Livingston – miasteczka zamieszkanego przez Garifuna – potomków afrykańskich niewolników i Indian słynących z oryginalnej muzyki i jedzenia. Powrót do Rio Dulce i przejazd do granicy z Hondurasem. Odprawa graniczna. Przejazd do Copan HONDURASIE.

DZIEŃ  6  COPAN - ANTIQUA
Śniadanie.  Zwiedzanie Copan słynnego ze świetnie zachowanych inskrypcji miasta zwanego  „Paryżem Majów” min. Sala Balowa, Akropolis, Wielki Plac ze Schodami Hieroglifów arcydzieło sztuki mezoamerykańskiej. Powrót do GWATEMALI.  Przejazd do Antiqua –  dawnej stolicy -  perły kolonialnej architektury. Wieczorem spacer po urokliwych uliczkach miasta. Nocleg w Antiqua.

DZIEŃ  7  ANTIQUA 
Śniadanie.  Zwiedzanie miasta Antiqua – położonego wśród wulkanów min. Katedry oraz licznych kościołów i klasztorów, także warsztatów rękodzieła I muzeum jadeitu. Po południu wizyta w wioskach Majów w pobliżu miasta oraz na plantacji kawy połączon z degustacją. Wieczorem czas wolny w mieście. Nocleg w Antiqua.

DZIEŃ  8  PANAJACHEL - SANTIAGO de ATITLAN
Śniadanie, przejazd do  Panajachel nad jeziorem Atitlan. Rejs stateczkiem po niezwykle urokliwym –   otoczonym wulkanami jeziorze Atitlan, uznawanym za kolebkę kultury Majów. Zwiedzanie Santiago de Atitlan. Poznanie rozpowszechnionego w regionie synkretycznego kultu Maximona  (Palącego Boga) utożsamianego z bóstwem Majów a także z San Simonem. Powrót  na  nocleg do Panajachel.

DZIEŃ  9  CHICHICASTENANGO - MONTERRICO
Śniadanie. Przejazd widokową trasą do Chichicastenango – żyjącego dawnymi tradycjami, bardzo barwnego miasta Majów. Niedziela to dzień targowy. Zwiedzanie miasta i  zakupy na rynku indiańskim. Wizyta w starym miejscu kultu na obrzeżach miasta. Przejazd do Monterrico nad Oceanem Spokojnym. Zaczynamy czas relaksu. Nocleg w hotelu przy plaży oceanicznej.

DZIEŃ  10  i 11  MONTERRICO
Śniadanie.  Pobyt w Monterrico – miejscowości położonej nad Oceanem Spokojnym Rozpoczynamy czas plażowania, kąpieli, opalania, barowania i  permanentnej degustacji lokalnego rumu. Dla chętnych dodatkowe atrakcje min. rejs na połów ryb Noclegi w Monterrico.

DZIEŃ  12  PANAMA CITY
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Gwatemala City. Wylot do Panama City w PANAMIE. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorny spacer po imponującym nabrzeżu stolicy Panamy. Nocleg w Panama City.

DZIEŃ  13  KANAŁ PANAMSKI
Po śniadaniu wycieczka do strefy Kanału Panamskiego. Rejs stateczkiem po rozlewiskach jeziora Gatun stanowiącego część połączenia między Atlantykiem i Pacyfikiem. Postój przy wyspie Barro Colorado. Obejrzymy licznych przedstawicieli lokalnej fauny. Możliwość kąpieli. Sesja fotograficzna przy śluzach Kanału. Powrót do Panama City. Czas wolny. Nocleg w Panama City.

DZIEŃ  14 DOLINA INKÓW - AMSTERDAM
Po śniadaniu Panama City – zwiedzanie stolicy kraju min. Miraflores  i Stare Miasto. Obowiązkowo kupujemy słynne kapelusze “panama”  Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Warszawy via Amsterdam. Tradycyjna upojna noc w samolocie

DZIEŃ  15 WARSZAWA
Przylot do Amsterdamu. Przerwa ok 5 godzin. Dla chętnych krótki wypad pociągiem do stolicy Holandii. Przelot do Warszawy. Zaczynamy degustację. Planujemy kolejną wyprawę.

TERMIN  04.11 – 18.11 .2017
CENA  12900 zł + 750 USD płatne kontrahentowi na miejscu

I      Rata –    400   zł  - płatne w dniu zapisu
II    Rata  –  4500  zł  - płatne w terminie  do 30.06.2017                   
III   Rata -   8000  zł – płatne do 15.08.2017

API TRAVEL sp z o.o.
ul. Grójecka 128 paw. 13
02 – 383  Warszawa
Bank Pocztowy S.A. o/W-wa
21 1320 1104 3132 7343 2000 0001

z dopiskiem:
AMERYKA ŚRODKOWA/XI 2017/API

UWAGA !

Cena dotyczy grupy minimum 10 osób.

 Cena obejmuje:
-          przeloty na całej trasie
-          opłaty lotniskowe
-          przejazdy i transfery zgodnie z programem
-          inne środki transportu łodzie, promy etc. zgodnie z programem
-          zakwaterowanie w hotelach *** w pok. 2-osobowych z łazienką (dopłata do pok. jednoosobowego 485 USD), płatne na konto biura
-          śniadania
-          bilety wstępu zgodnie z programem,
-          usługi miejscowych przewodników
-          koszty wizowe
-          ubezpieczenie KL, NNW, Bagaż
-          opiekę pilota – przewodnika
-          podatek VAT
-          Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:
-          opłat za fotografowanie i filmowanie
-          napiwków
-          wszystkiego co nie ujęte w programie

koszt wyżywienia dziennie ok. 10 -15 USD 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.5497)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.5497)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)