Oferta specjalna

Japonia 13 dni

JAPONIA
( 13 dni )

W kraju kwitnącej wiśni – wyjazd w okresie Sakury

Wyżywienie BB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY  

DZIEŃ 1 WARSZAWA – TOKIO    
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Odlot do Tokio z przesiadką. Noc w samolocie.

DZIEŃ 2 TOKIO - ASAKUSY
Przylot do Tokio. ( -7 godz. różnicy). Załatwianie formalności wizowych oraz biletów kolejowych. Transfer kolejką do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Po południu spacer do Asakusy. Zwiedzanie najstarszej świątyni buddyjskiej w Tokio. Przejście pasażem Nakamise; okazja do zakupów pamiątek . Widok na Skytree – najwyższą wieżę telewizyjną świata. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 3 TOKIO
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Tokio. Przejazd do Harajuku w dzielnicy Shibuya. Wizyta w świątyni shinto – Meiji – najważniejszej w stolicy. Spacer po parku Meiji. Czas wolny na bulwarze handlowym Omotesando z modnymi butikami. Zdjęcie przy słynnej rzeźbie psa Hachiko. Przejazd metrem do Shinbashi i dalej supernowoczesną kolejką bez obsługi na sztuczną wyspę Odaiba. Zwiedzanie “dzielnicy przyszłości” Przejazd do dzielnicy handlu, mody i rozrywki – Ginza. Dla chętnych spektakl tradycyjnego teatru dworskiego kabuki (ok. 30 USD) Powrót metrem do hotelu. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 4 TOKIO – PN GÓRY FUJI
Śniadanie. Przejazd pociągiem do Parku Narodowego Góry Fuji. Wjazd kolejką górską na punkt widokowy, z którego przy dobrej pogodzie widać najwyższy szyt Japonii - wulkan Fuji. Powrót do Tokio. Zwiedzanie dzielnicy Shinjuku. Największe skupisko wieżowców w Japonii. Wjazd na taras widokowy na 45 piętrze stołecznego ratusza. Podziwianie panoramy aglomeracji Tokio. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 5 HIROSZIMA – WYSPA MIYAJIMA
Po śniadaniu wcześnie rano przejazd metrem na dworzec kolejowy i dalej shinkansenem (superszybkim pociągiem) do Hiroszimy – z przesiadką (ok 900 km – 4,5 godz.) Dalej pociągiem podmiejskim do Miyajimaguchi. Krótki rejs promem na świętą wyspę Miyajima, na której znajduje się Itsukushima Jinja „pływający chram” boga wiatrów ze słynną czerwoną torii (bramą). Zwiedzanie świątyni, spacer po miasteczku. Powrót do Hiroszimy. Spacer po Parku Pokoju w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej. Zwiedzanie Muzeum wybuchu Bomby Atomowej. Nocleg w Hiroszimie.

DZIEŃ 6 HIROSZIMA - NAGASAKI
Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Nagasaki na wyspie Kiusiu (440 km ok.3,5 godz.). Po przyjeździe przejazd tramwajem do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta min. katedra katolicka z popiersiem Jana Pawła II. Ogród Glovera, w którym stoją zabytkowe budynki, zajmowane w przeszłości przez cudzoziemców. Wyspa Dejima – dawna siedziba portugalczyków a później holendrów – jedyny łącznik Japonii z Europą w czasach szoguntu. Wieczorem spacer do Dzielnicy Chińskiej. Nocleg w

DZIEŃ 7  NAGASAKI - KIOTO
Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Kioto (820 km, ok 5,5 godz.)– dawnej stolicy Japonii, pełnej zabytkowych świątyń i ogrodów. Po przyjeździe zakwaterowanie. Zwiedzanie - Złotego Pawilonu (Kinkaku-ji.) Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Kioto

DZIEŃ 8 KIOTO
Śniadanie. Zwiedzanie Kioto, min. Zamek szoguna Tokugawy – Nijo-jo. Spacer po parku otaczającym pałac cesarski. Zwiedzanie świątyni Czystej Wody Kiyomizu-dera, stojącej na ok. 140 palach. Świątynia znajduje się w zabytkowej części miasta. Wieczorem spacer do nastrojowej dzielnicy gejsz – Gion. Dla chętnych – przedstawienie w teatrze Gion Corner, m.in. tajniki ceremonii herbaty, sztuka układania kwiatów ikebana, taniec gejsz przy starej dworskiej muzyce, przedstawienie teatru lalek bunraku (ok 30 USD). Nocleg w Kioto.

DZIEŃ 9 KIOTO – HIMEJI – KOBE - KIOTO
Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Himeji (130 km. Ok 50 min.) Zwiedzanie Zamku Himeji – najpiękniejszego w Japonii, znanego też jako zamek Białej Czapli, zbudowanego w 1601 r. i zachowanego do dziś w niezmienionej formie. Po południu przejazd pociągiem do Kobe – wizyta w muzeum Sake. Degustacja narodowego trunku japończyków. Powrót pociągiem do Kioto na nocleg.

DZIEŃ 10 KIOTO – INARI – NARA - TOKIO
Śniadanie. Przejazd lokalnym pociągiem do Inari, zwiedzanie słynnego chramu Fushimi Inari z 10 tys. czerwonych bram – torii. Przejazd do miasta Nara (1 godz.), pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii i siedziby dworu cesarskiego. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todai-ji z posągiem Wielkiego Buddy. Spacer po parku wśród oswojonych jelonków. Powrót do Kioto. Przejazd pociągiem z Kioto do Tokio. Nocleg

DZIEŃ 11 TOKIO - KAMAKURA
Śniadanie. Przejazd kolejką podmiejską do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Kamakura (60 km; 1 godz.) jednej dawnych stolic Japonii, siedziby rodu szogunów Minamoto. Wizyta w świątyni Wielkiego Buddy. Zwiedzanie Hasedery – najstarszej świątyni buddyjskiej Kamakury otoczonej pięknym ogrodem i laskiem bambusowym oraz chramu shinto – Tsurugaoka Hachiman-gu, który był rodową świątynią pierwszego szoguna Japonii. Spacer po mieście. Powrót kolejką podmiejską do Tokio. Czas wolny na zakupy. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 12 TOKIO - NIKKO
Śniadanie przejazd pociągiem do Nikko (150 km ok 2 godz.) – położonego w górach centrum religijnego Japonii. Przejście aleją starych cedrów do chramu Tosho-gu, mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii szoguna Tokugawa Ieyasu. Wraz ze świątynią buddyjską Rinno-ji i chramem Futarasan – jest to jedyny w swoim rodzaju rozległy kompleks świątynny. Spacer po okolicy. Powrót pociągiem do Tokio.

DZIEŃ 13 TOKIO – WARSZAWA
Transfer na lotnisko metrem i pociągiem. Wylot z Tokio. Lot z międzylądowaniem . Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy

TERMIN 21.03 - 02.04.2019
CENA 9900 zł + 600 USD płatne kontrahentowi na miejscu

Cena zawiera:

- Przeloty na całej trasie: Warszawa – Tokio – Warszawa
- Opłaty lotniskowe
- Przejazdy, transfery lokalne – shinkansen, pociągi lokalne, autobusy, metro, tramwaje.
- Zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych z łazienkami.
- 1 Nocleg w tradycyjnym japońskim hotelu - ryokanie (do uzgodnienia)
- Śniadania.
- Realizacja programu zwiedzania – bilety wstępów zgodnie z programem.
- Ubezpieczenie (NW, KL, Bagaż)
- Opieka pilota – przewodnika
- Podatek VAT
- TFG

Cena nie zawiera:

- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2.8%
- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 6 euro dziennie
- Wyżywienie ok. 15 – 20 USD / dziennie
- Dopłaty za SGL 390 USD
- Opłaty za filmowanie i fotografowanie na terenie obiektów turystycznych.
- Atrakcje fakultatywne (koszty w nawiasach)

UWAGA

Paszport ważny co najmniej do lipca 2019r.
Cena skalkulowana przy minimum 10 uczestnikach

JAPONIA Informacje uzupełniające

POGODA
Trasa naszej wycieczki przebiega pomiędzy 36 st (Nikko) a 32 st (Nagasaki) szer płn. Przełom marca i kwietnia to dla wielu ludzi najpiękniejszy okres w roku ponieważ jest to pora sakury czyli kwitnienia wiśni na wyspie Honsiu. Jednakże temperatura w tym okresie nie jest zbyt wysoka –średnio ok 15 st C. W Nikko w górach jeszcze zimniej bo ok 8-9 st C. Możliwe przelotne opady.

UBRANIE
Przyda się ciepłe wygodne ubranie – spodnie jeansy lub bawełniane. Ciepła bluza, polar. Kurtka na wiatr i deszcz. Bardzo przydatny parasol – na każdą opcję pogodową (można kupić na miejscu za równowartość ok 15 pln). Nakrycie głowy. Obuwie lekkie, wygodne np. typu adidasy.

BAGAŻ
Bagaż zasadniczy 20 kg. Podręczny 5 kg. Głównym środkiem komunikacji będą pociągi dalekobieżne i lokalne. To najszybszy i najwygodniejszy środek transportu w Japonii. Hotele są usytuowane blisko stacji kolejowych lub metra – czasami 50 – 500 m. WAŻNE !!! Warto mieć niedużą i jak najlżejszą walizkę na kółkach. Może być tez plecak ale niekoniecznie.

TRANSPORT
Pociągi superszybkie shinkansen i pociągi lokalne. W miastach kolejki podmiejskie, autobusy, tramwaje oraz metro.

ZAKWATEROWANIE
Hotele 3 gwiazdkowe. Pokoje 2 – osobowe z łazienkami. Pokoje w japońskich hotelach są bardzo małe. Hotele w miastach zlokalizowane w centrum. W pokojach są przeważnie czajniki elektryczne i zestawy bezpłatnych kosmetyków. Dla uatrakcyjnienia wyjazdu 1 noc spędzimy w tradycyjnym japońskim Ryokanie (rodzaj hostelu ze spaniem na futonach czyli materacach na podłodze) Ten nocleg do uzgodnienia. W hotelach jest WIFI.

WYŻYWIENIE
Na całej trasie zapewnione mamy śniadania. Pozostałe posiłki tradycyjnie jemy wspólnie w restauracjach. Japonia ma bardzo bogatą ofertę kulinarną w tym ryby, dary morza słynne sushi, rameny, tempura i udony. Będziemy próbowali przeróżnych potraw. Na posiłki potrzeba ok. 15 – 20 USD dziennie.

DOKUMENTY
Paszport ważny co najmniej do VII 2019. Wizę otrzymamy na lotnisku w Tokio.

ZDROWIE
Nie ma żadnych szczepień obowiązkowych ale zaleca się szczepienia WZW A i WZW B, BTP (Błonnica,Tężec, Polio) DB (Dur Brzuszny),Wścieklizna. Ewentualnie Japońskie Zapalenie Mózgu. Warto mieć środki przeciwbiegunkowe i przeciw zaparciom. Własne leki.

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.2788)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.2788)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Administratorem podanych danych osobowych jest Api Travel sp.zo.o z siedzibą w Warszawie 02-383 Grójecka 128 lok.13.
Podane dane są zbierane w celu realizacji w/w imprezy turystycznej.
Dane osobowe będą udostępniane odbiorcom danych tylko i wyłącznie w celu i dla potrzeb realizacji imprezy. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawienia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)