Oferta specjalna

Japonia 13 dni

JAPONIA
( 13 dni )
24.III – 05.IV.2020

W kraju kwitnącej wiśni – wyjazd w okresie Sakury

RAMOWY PROGRAM IMPREZY  

DZIEŃ 1 – 24.III.Wt
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie godz. 12.30. Wylot do Frankfurtu 14.40. Przylot 16.25. Wylot do Tokio o godz. 18.00. Noc w samolocie.

DZIEŃ 2 – 25.III.Śr TOKIO
Przylot do Tokio o godz. 13.05 czasu miejscowego ( 8 godz. różnicy). Załatwianie formalności wizowych oraz biletów kolejowych. Transfer kolejką do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Wieczorem spacer do Asakusy – najstarszej części miasta. Przejście w rejon swiątynny pasażem Nakamise; Wyjazd windą na punkt widokowy . Widok na Skytree – najwyższą wieżę telewizyjną świata. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 3 – 26.III.Czw TOKIO
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Tokio. Przejazd do Harajuku w dzielnicy Shibuya. Wizyta w świątyni shinto – Meiji – najważniejszej w stolicy. Spacer po parku Meiji. Czas wolny na bulwarze handlowym Omotesando z modnymi butikami. Zdjęcie przy słynnej rzeźbie psa Hachiko. Przejazd do dzielnicy handlu, mody i rozrywki – Ginza. Dla chętnych spektakl tradycyjnego teatru dworskiego kabuki (ok. 30 USD) Powrót metrem do hotelu. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 4 – 27.III.Pt TOKIO – HIROSZIMA – WYSPA MIYAJIMA
Śniadanie. Przejazd metrem na dworzec kolejowy i dalej shinkansenem (superszybkim pociągiem) do Hiroszimy – z przesiadką (ok 900 km – 4,5 godz.) Po przyjeździe przejście do hotelu. Zakwaterowanie. Dalej przejazd pociągiem podmiejskim do Miyajimaguchi. Krótki rejs promem na świętą wyspę Miyajima, na której znajduje się Itsukushima Jinja „pływający chram” boga wiatrów ze słynną czerwoną torii (bramą). Zwiedzanie świątyni, spacer po miasteczku. Czas wolny. Powrót do Hiroszimy. Nocleg w Hiroszimie.

DZIEŃ 5 – 28.III.Sob HIROSZIMA
Śniadanie. Spacer po Parku Pokoju w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej. Zwiedzanie Muzeum wybuchu Bomby Atomowej. Przejazd shinkansenem I pociągiem lokalnym do Nagasaki na wyspie Kiusiu (440 km ok.3,5 godz.). Po przyjeździe przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Nagasaki.

DZIEŃ 6 – 29.III.Ndz HIROSZIMA – NAGASAKI
Śniadanie. Zwiedzanie miasta min. katedra katolicka z popiersiem Jana Pawła II. Muzeum historii chrześcijanstwa w Japonii. Ogród Glovera, w którym stoją zabytkowe budynki, zajmowane w przeszłości przez cudzoziemców. Wyspa Dejima – miasto muzeum – dawna siedziba portugalczyków a później holendrów – jedyny łącznik Japonii z Europą w czasach szogunatu. Wieczorem spacer do Dzielnicy Chińskiej. Nocleg w Nagasaki.

DZIEŃ 7 – 30.III.Pon NAGASAKI – HIMEJI
Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Himeji (690 km. Ok 5 godz.) Zakwaterowanie. Zwiedzanie Zamku Himeji – najpiękniejszego w Japonii, znanego też jako zamek Białej Czapli, zbudowanego w 1601 r. i zachowanego do dziś w niezmienionej formie. Wizyta w tradycyjnym japońskim ogrodzie. Udział w ceremonii herbaty. Nocleg w Himeji.

DZIEŃ 8 – 31.III.Wt KIOTO
Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Kioto (130 km, ok 50 min.) – dawnej stolicy Japonii, pełnej zabytkowych świątyń i ogrodów. Po przyjeździe zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta min. Złoty Pawilon (Kinkaku-ji.) Zamek szoguna Tokugawy – Nijo-jo. Spacer po parku otaczającym zamek. Wieczorny spacer po rozświetlonym centrum miasta. Nocleg w Kioto

DZIEŃ 9 – 01.IV.Śr KIOTO - INARI
Śniadanie. Przejazd lokalnym pociągiem do Inari, zwiedzanie słynnego chramu Fushimi Inari z 10 tys. czerwonych bram – torii. Zwiedzanie Kioto c-d Spacer po najstarszej zabytkowej części miasta. Wizyta w świątyni Czystej Wody Kiyomizu-dera, stojącej na ok. 140 palach. Wieczorem spacer do nastrojowej dzielnicy gejsz – Gion. Dla chętnych – przedstawienie w teatrze Gion Corner, m.in. tajniki ceremonii herbaty, sztuka układania kwiatów ikebana, taniec gejsz przy starej dworskiej muzyce, przedstawienie teatru lalek bunraku (ok 30 USD). Nocleg w Kioto.

DZIEŃ10 – 02.IV.Czw KIOTO - NARA – TOKIO
Przejazd do miasta Nara (1 godz.), pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii i siedziby dworu cesarskiego. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todai-ji z posągiem Wielkiego Buddy. Spacer po parku wśród oswojonych jelonków. Powrót do Kioto. Przejazd shinkansenem z Kioto do Tokio. Przejazd metrem do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ11 – 03.IV.Pt TOKIO – NIKKO
Przejazd pociągiem do Nikko (150 km ok 2 godz.) – położonego w górach centrum religijnego Japonii. Przejście aleją starych cedrów do chramu Tosho-gu, mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii szoguna Tokugawa Ieyasu. Wraz ze świątynią buddyjską Rinno-ji i chramem Futarasan – jest to jedyny w swoim rodzaju rozległy kompleks świątynny, słynny z rzeźby trzech małpek “nie słyszę, nie widzę, nie mówię”. Spacer po okolicy. Powrót pociągiem do Tokio na nocleg.

DZIEŃ12 – 04.IV.Sob TOKIO – KAMAKURA
Przejazd kolejką podmiejską do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Kamakura (60 km; 1 godz.) jednej z dawnych stolic Japonii, siedziby rodu szogunów Minamoto. Wizyta w świątyni Wielkiego Buddy oraz chramu shinto – Tsurugaoka Hachiman-gu, który był rodową świątynią pierwszego szoguna Japonii. Spacer po mieście. Czas wolny na zakupy. Powrót kolejką podmiejską do Tokio. Zwiedzanie dzielnicy Shinjuku. Największe skupisko wieżowców w Japonii. Wjazd na taras widokowy na 45 piętro stołecznego ratusza. Podziwianie panoramy aglomeracji Tokio. Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko metrem i pociągiem.

DZIEŃ13 – 05.IV.Ndz TOKIO – WARSZAWA
Wylot z Tokio o godz. 00.10. Przylot do Frankfurtu godz. 05.20. Wylot z Frankfurtu godz. 07.25. Przylot do Warszawy o godz. 09.00. Kończymy jedzenie pałeczkami i sprawdzamy czy mamy skośne oczy.

TERMIN 24.03 – 05.04.2020
CENA 9900 zł + 600 USD

Cena została skalkulowana przy ilości uczestników minimum 10 osób.
Cena:
A 9 900 PLN
B 600 USD (płatne w Japonii w lokalnej walucie Jen Japonski))

Cena A płatna w III ratach:

I Rata – 900 pln - płatne w dniu zapisu
II Rata – 4 000 pln - płatne przy zakupie biletów lotniczych
III Rata – 5 000 pln - płatne do 15.02.2020

Dopłata za pokój jednoosobowy 590 USD

Wpłaty na konto:

API TRAVEL Sp. z o.o.
ul. Grójecka 128 paw. 13
02 – 383 Warszawa
Bank Pocztowy S.A. O/Warszawa
21 1320 1104 3132 7343 2000 0001
z dopiskiem:
JAPONIA/III/IV/2020/API TRAVEL

 

Cena obejmuje:
- Przeloty na całej trasie: Warszawa – Tokio – Warszawa
- Opłaty lotniskowe
- Przejazdy, transfery lokalne – shinkansen, pociągi lokalne, autobusy, metro, tramwaje.
- Zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych z łazienkami.
- Śniadania.
- Realizacja programu zwiedzania – bilety wstępów zgodnie z programem.
- Ubezpieczenie (NW, KL, Bagaż)
- Opieka pilota – przewodnika

Koszty dodatkowe:
- Wyżywienie ok. 10 – 15 USD / dziennie
- Opłaty za filmowanie i fotografowanie na terenie obiektów turystycznych.
- Atrakcje fakultatywne (koszty w nawiasach)

UWAGA

Paszport ważny co najmniej do lipca 2020r.
Cena skalkulowana przy minimum 10 uczestnikach

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.406)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.406)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)