Oferta specjalna

LADAKH i KASZMIR

LADAKH  i KASZMIR

( 10 dni )

Wyżywienie BB

W cieniu Himalajów

Trudno dostępne rejony położone u stóp zachodnich Himalajów i Karakorum. Zachwycające widoki najwyższych gór świata, górskich jezior i zielonych dolin. Ladakh zwany "Małym Tybetem" do końca X wieku był częścią Tybetu ale w przeciwieństwie do niego zachował niezniszczone klasztory i budowle. Przechodził tędy starożytny Jedwabny Szlak łączący Indie z Tybetem i Chinami. Kaszmir był zawsze luksusowym miejscem odpoczynku indyjskich władców od upalnego klimatu subkontynentu Indii. Czas jakby się tu zatrzymał – Zatrzymaj się i Ty !

RAMOWY PROGRAM IMPREZY   

Dzień 1   WARSZAWA 16.06.18
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie godz. 07.30. Odlot do Doha godz. 09.25. Przesiadka na samolot do Indii. Odlot 16.00. Noc (pół nocy) w samolocie.

Dzień 2   DELHI LEH   20.06.18
Przylot do Delhi godz. 01.55. Przesiadka na samolot do Leh. Poranny przelot z Delhi do Leh (3500 m n.p.m.) Po przylocie transfer do hotelu. Czas na aklimatyzację . Po południu wolny spacer po starym mieście z labiryntem wąskich uliczek i zabytkowych budynków Od XVII wieku aż do połowy XX w. miasto było najważniejszym ośrodkiem handlu karawanowego miedzy Punjabem, Azją Środkową, Kashmirem i Tybetem. Nad miastem góruje kondygnacyjny Pałac Leh z XVI w. zwany “ladakhijską Potalą” dawna siedziba królewskiej rodziny Ladakh'u aż do czasu, gdy zostali zesłani do Stok w 1830 roku. Zwiedzanie pałacu. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 3   DOLINA NUBRA (150 km) 21.06.18
Wcześnie rano wyjazd w kierunku Doliny Nubra jedną z najwyżej położonych dróg przejezdnych na świecie. Przekroczenie przełęczy Khardung La na wys. 5 602 m npm z panoramą na Stok Kangri. Widokowy zjazd do wiosek Khardang i Khalsar. Zwiedzanie gompy Diskit. Przejażdżka na wielbłądach baktryjskich – dla chętnych. Przejazd do bazy turystycznej na nocleg.

Dzień 4 DOLINA NUBRA LEH   22.06.18
Rano – dla chętnych mały trekking do gompy Ensa. Powrót do Leh tą samą drogą przez przełęcz Khardung La. Po drodze postoje w punktach widokowych. Po przyjeździe do Leh czas wolny na zakupy. Nocleg w Leh.

Dzień 5  LEH HEMIS THIKSEY SPITUK 23.06.18
Atrakcja dla chętnych ! Rano przed wschodem słońca wyruszamy do klasztoru Shankar, kilka km na północ od centrum miasta, by stamtąd oglądać ceremonię zapalania szczytów promieniami wschodzącego słońca. Po śniadaniu ruszamy 45 km na południe do buddyjskiego klasztoru Hemis noszącego również nazwę Chang-Chub- Sam- Ling, czyli samotne miejsce współczującej osoby. Hemis Gompa to największy i najbogatszy klasztor środkowego Ladakhu. Zbudowany w XVII w dla szkoły Drukpa. 23 I 24 czerwca to czas dorocznego kolorowego święta Hemis Tsechu podczas którego wykonywane są rytualne tańce w fantazyjnych strojach i maskach. Przejazd do Thiksey Gompa 12 kondygnacyjnego klasztoru. Dalej przejazd do Pałacu Shey i klasztoru Spituk z XV w najstarszej siedziby szkoły Gelukpa w Ladakhu z Biblioteką Tsongkapy. Powrót do Hotelu na nocleg.

Dzień 6 LEH ALCHI LAMAYURU KARGIL ( 230 km) 24.06.18
Rano wyjazd do Kargil. Po drodze zwiedzimy Alchi Gompa klasztor z XII w. Alchi udostępniono zwiedzającym dopiero 1974 r. Jest perłą sztuki buddyjskiej. Kompleks klasztorny został zbudowany dla upamiętnienia odrodzenia buddyzmu w Tybecie. Wewnątrz znajduje się 5 świątyń z pięknymi malowidłami poświęconymi buddyzmowi i życiu codziennemu. Kolejny postój to klasztor w Lamayuru, który należy do sekty buddyjskiej Czerwonych czapek . Klasztor składa się z kilku sanktuariów, ma dużą kolekcję tanek i wspaniałe malowidła ścienne. Dojazd do Kargil - drugiego, co do wielkości miasta Ladakhu i ważnego ośrodka handlowego, (ok. 10 km od granicy z Pakistanem). Zamieszkałe jest głównie przez muzułmanów. Noc w hotelu w Kargil.

Dzień 7 KARGIL DRASS SRINAGAR (200 km)   25.06.18
Przejazd do Srinagar . Po drodze mijamy dużo malowniczych chortenów (stup w stylu tybetańskim). Przejazd przez Drass – jedno z najzimniejszych miejsc na świecie. Na przełęczy Zoji – la (3033 m npm) wjeżdżamy do Kaszmiru. Trasa wiedzie przez coraz niżej położone i coraz bardziej zielone rejony. Przyjazd do Srinagar (1600 m npm) miasta jezior i kanałów, ogrodów i malowniczej drewnianej architektury. Stare dzielnice miasta ciągną się nad brzegiem rzeki Jhelum (Dżelam) połączonych siedmioma mostami. Na skraju miasta leżą idylliczne jeziora Dal i Nagin, połączone siecią kanałów. Po przyjeździe zakwaterowanie na houseboat, czyli na barkach mieszkalnych na jeziorze. Nocleg na jeziorze Dal.

Dzień 8 SRINAGAR 26.06.18  
Całodzienne zwiedzanie Srinagaru i okolic min. słynne ogrody Mogołów usytuowane nad jeziorem Dal. Wielcy Mogołowie zbudowali na stokach gór tarasowe ogrody z fontannami, kanałami wodnymi i budowlami ogrodowymi. Ogrody: Shalimar i Nishat są najpiękniejszymi ogrodami mogolskim w Indiach. Rejs łodzią po jeziorze. Po południu wycieczka do świątyni hinduskiej Awantipor (28 km od Srinagar) z IX w Świątynię zbudowano z wielkich bloków wapienia łączonych bez zaprawy. Nocleg na łodzi w Srinagar.

Dzień 9 SRINAGAR GULMARG   27.06.18
Wycieczka do Gulmarg leżącego na wysokości 2730 m npm i nazywanego przez pasterzy Gaurimarg, czyli łąka kwiatów. Miejscowość wypoczynkową założył Sułtan Yusuf Shah w XVI wieku. Była tez chętnie odwiedzana przez Mugolskich władców. Brytyjczycy założyli tu nawet ośrodek narciarski w Khilanmarg, który leży 300 m wyżej i jest tu najwyżej położone pole golfowe w świecie. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Po przylocie transfer do hotelu przy lotnisku na nocleg.

Dzień 10 DELHI DOHA WARSZAWA 28.06.18
Około 07.00 Transfer na lotnisko międzynarodowe w Delhi.
O godz. 10.00 wylot z Delhi. Przylot do Doha 11.30 czasu lokalnego.
Wylot z Doha o godz. 15.25.
Przylot do Warszawy o godz. 20.25.

Cena zawiera:
- Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa
- Przelot samolotem Delhi - Leh i Srinagar – Delhi
- Opłaty lotniskowe
- Zakwaterowanie w hotelach turystycznych w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem
- Przejazdy i transfery zgodnie z programem
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- Lokalni przewodnicy podczas zwiedzania w poszczególnych miastach
- Wiza Indii + pośrednictwo w jej załatwianiu
- Pozwolenie na podróżowanie po Ladakhu i Kaszmirze
- Ubezpieczenie KL, NNW, Bagażu -
- Opiekę polskiego pilota – przewodnika
- TFG
- Podatek VAT

Cena nie zawiera:
- Opłat za fotografowanie I filmowanie oraz napiwków
- Kosztów wyżywienia – oprócz śniadań - ok 10 USD/dzień
- Napiwków
- wszystkiego co nie ujęte w programie,
- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 2,8% ceny imprezy

Uwagi:
-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dopłata za pokój jednoosobowy: 295 USD płatne w Biurze

TERMIN 19-28.06.2018

CENA 7900 zł + 500 USD / płatne kontrahentowi na miejscu/

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.406)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.406)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)