Oferta specjalna

Albania

ALBANIA

( 10 dni )

Sarajewo  Shkoder  Kruja  Tirana  Durres  Berat  Apolloni  Gjirokaster  Voskopoji  Korce  Pogradec  Belgrad

!!! bez nocnych przejazdów !!!

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ 1       WARSZAWA- BUDAPESZT
Zbiórka uczestników na parkingu przed PKiN od strony Kinoteki o godz.6:00 rano. Przejazd w stronę granicy ze Słowacją w kierunku Węgier. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Budapesztu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2       BUDAPEZSZT- SARAJEWO
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Krótki spacer po Sarajewie-meczet Gazi Husrev Beya, medresa, ratusz miejski, kościół ortodoksyjny, zakupy na bazarze. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 3       SHKODER
Po śniadaniu przejazd do Shkoder- zwiedzanie m.in. zamku Rozafa położonego na wzgórzu, wybudowanego przez Ilirów i rozbudowanego w XIV w. stał się areną walk z Rzymianami, Ołowianego Meczetu z 1773 r. wybudowanego przez Mehmeta Paszę Bushati na wzór Błękitnego meczetu w Stambule, dzielnicy Gjuhadol, która w całości została zbudowana w stylu weneckim. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4       SHKODER- KRUJA- TIRANA
Po śniadaniu wyjazd ze Shkoder w stronę Durres. Po drodze zwiedzanie Kruji- stolicy bohatera narodowego Gjergj Kastrioti (Skanderbega), który zasłynął z walki z Imperium Osmańskim w XV w. a swoją siedzibą uczynił zamek, którego pozostałości można zwiedzać do dziś. Ponadto czas wolny na zakup pamiątek wśród malowniczych uliczek miasteczka położonego u stóp zamku. Przejazd do Tirany- wjazd na punkt widokowy Dajti kolejką linową, zwiedzanie miasta m.in. Plac Skanderbega z Pomnikiem Skanderbega i Muzeum Narodowym, najstarszy meczet w mieście, dom Sali Shijaku z XV w., Park Rinia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5       DURRES- BERAT
Po śniadaniu przejazd do Durres. Krótki spacer po mieście założonym  już w VII w. p.n.e., będące dzisiaj największym portem w kraju. Przejazd do Berat- jednego z najstarszych miast w kraju nazywane „miastem tysiąca okien”- m.in. spacer po starówce, cytadela, cerkiew św. Michała i szkoła koraniczna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6       APOLLONI- VLORE
Po śniadaniu przejazd do Apolloni - zwiedzanie pozostałości po mieście założonym w VI w. p.n.e m.in. odeonu, świątyni Agonothetesa. Następnie wyjazd w kierunku nadmorskiego miasta Vlore. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7       GJIROKASTER- PERMET
Po śniadaniu przejazd do Gjirokaster- zwiedzanie „miasta muzeum” wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w programie: spacer po starówce z domkami wyłożonymi łupkami oraz zwiedzanie twierdzy rozbudowanej przez Turków Osmańskich. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Permet, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8       VOSKOPOJE- KORCE- POGRADEC
Śniadanie. Wyjazd do Voskopoji- wizyta w kościele św. Mikołaja z przepięknymi freskami oraz klasztorze. Po drodze krótkie zwiedzanie Korcy- katedra  ortodoksyjna, Dom-muzeum malarza Vangjush Mio, Cmentarz żołnierzy francuskich I wojny światowej, Łąka Łez Następnie przejazd do Pogradec położonego nad Jeziorem Ochrydzkim. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny a dla chętnych fakultatywnie spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9       POGRADEC- BELGRAD
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Do Belgradu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych fakultatywnie wieczorne zwiedzanie miasta.

DZIEŃ 10     BELGRAD- WARSZAWA
Po śniadaniu wcześnie rano przejazd do Warszawy. Na terenie Polski dłuższy postój na ciepły posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

Termin Cena za osobę
18.05-27.05.2018 2230 zł
14.09-23.09.2018

Cena zawiera:

- transport:  autokar z barkiem kawowym, video, wc, uchylne siedzenia
- zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach 2/3*,  pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji,
- ubezpieczenie AXA    NNW 2000 euro, KL 10000 euro, bagaż 200 euro
- opieka licencjonowanego pilota,
- podatek VAT

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych. Razem około 80 euro.
- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji + 2,8% ceny imprezy
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro za dzień
- dopłata do pokoju 1 osobowego – 500 zł

Uwagi:

- osoby podróżujące samotnie mogą być- w miarę  możliwości- zakwaterowane w pokoju 2, 3- osobowym.
- program jest ramowy i może ulec zmianie, kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów.
- kolejność zajmowania miejsc w autokarze po dokonaniu pełnej wpłaty.

 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.297)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.297)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Administratorem podanych danych osobowych jest Api Travel sp.zo.o z siedzibą w Warszawie 02-383 Grójecka 128 lok.13.
Podane dane są zbierane w celu realizacji w/w imprezy turystycznej.
Dane osobowe będą udostępniane odbiorcom danych tylko i wyłącznie w celu i dla potrzeb realizacji imprezy. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawienia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)