Oferta specjalna

Albania

ALBANIA

( 10 dni )

Sarajewo  Shkoder  Kruja  Tirana  Durres  Berat  Apolloni  Gjirokaster  Voskopoji  Korce  Pogradec  Belgrad

!!! bez nocnych przejazdów !!!

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ 1       WARSZAWA- BUDAPESZT
Zbiórka uczestników na parkingu przed PKiN od strony Kinoteki o godz.6:00 rano. Przejazd w stronę granicy ze Słowacją w kierunku Węgier. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Budapesztu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2       BUDAPEZSZT- SARAJEWO
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Krótki spacer po Sarajewie-meczet Gazi Husrev Beya, medresa, ratusz miejski, kościół ortodoksyjny, zakupy na bazarze. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 3       SHKODER
Po śniadaniu przejazd do Shkoder- zwiedzanie m.in. zamku Rozafa położonego na wzgórzu, wybudowanego przez Ilirów i rozbudowanego w XIV w. stał się areną walk z Rzymianami, Ołowianego Meczetu z 1773 r. wybudowanego przez Mehmeta Paszę Bushati na wzór Błękitnego meczetu w Stambule, dzielnicy Gjuhadol, która w całości została zbudowana w stylu weneckim. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4       SHKODER- KRUJA- TIRANA
Po śniadaniu wyjazd ze Shkoder w stronę Durres. Po drodze zwiedzanie Kruji- stolicy bohatera narodowego Gjergj Kastrioti (Skanderbega), który zasłynął z walki z Imperium Osmańskim w XV w. a swoją siedzibą uczynił zamek, którego pozostałości można zwiedzać do dziś. Ponadto czas wolny na zakup pamiątek wśród malowniczych uliczek miasteczka położonego u stóp zamku. Przejazd do Tirany- wjazd na punkt widokowy Dajti kolejką linową, zwiedzanie miasta m.in. Plac Skanderbega z Pomnikiem Skanderbega i Muzeum Narodowym, najstarszy meczet w mieście, dom Sali Shijaku z XV w., Park Rinia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5       DURRES- BERAT
Po śniadaniu przejazd do Durres. Krótki spacer po mieście założonym  już w VII w. p.n.e., będące dzisiaj największym portem w kraju. Przejazd do Berat- jednego z najstarszych miast w kraju nazywane „miastem tysiąca okien”- m.in. spacer po starówce, cytadela, cerkiew św. Michała i szkoła koraniczna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6       APOLLONI- VLORE
Po śniadaniu przejazd do Apolloni - zwiedzanie pozostałości po mieście założonym w VI w. p.n.e m.in. odeonu, świątyni Agonothetesa. Następnie wyjazd w kierunku nadmorskiego miasta Vlore. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7       GJIROKASTER- PERMET
Po śniadaniu przejazd do Gjirokaster- zwiedzanie „miasta muzeum” wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w programie: spacer po starówce z domkami wyłożonymi łupkami oraz zwiedzanie twierdzy rozbudowanej przez Turków Osmańskich. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Permet, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8       VOSKOPOJE- KORCE- POGRADEC
Śniadanie. Wyjazd do Voskopoji- wizyta w kościele św. Mikołaja z przepięknymi freskami oraz klasztorze. Po drodze krótkie zwiedzanie Korcy- katedra  ortodoksyjna, Dom-muzeum malarza Vangjush Mio, Cmentarz żołnierzy francuskich I wojny światowej, Łąka Łez Następnie przejazd do Pogradec położonego nad Jeziorem Ochrydzkim. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny a dla chętnych fakultatywnie spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9       POGRADEC- BELGRAD
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Do Belgradu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych fakultatywnie wieczorne zwiedzanie miasta.

DZIEŃ 10     BELGRAD- WARSZAWA
Po śniadaniu wcześnie rano przejazd do Warszawy. Na terenie Polski dłuższy postój na ciepły posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

Termin Cena za osobę
18.05-27.05.2018 2230 zł
14.09-23.09.2018

Cena zawiera:

- transport:  autokar z barkiem kawowym, video, wc, uchylne siedzenia
- zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach 2/3*,  pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji,
- ubezpieczenie AXA    NNW 2000 euro, KL 10000 euro, bagaż 200 euro
- opieka licencjonowanego pilota,
- podatek VAT

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych. Razem około 80 euro.
- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji + 2,8% ceny imprezy
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro za dzień
- dopłata do pokoju 1 osobowego – 500 zł

Uwagi:

- osoby podróżujące samotnie mogą być- w miarę  możliwości- zakwaterowane w pokoju 2, 3- osobowym.
- program jest ramowy i może ulec zmianie, kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów.
- kolejność zajmowania miejsc w autokarze po dokonaniu pełnej wpłaty.

 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.2392)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.2392)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.