Oferta specjalna

Grecja 10 dni

GRECJA

(10 dni)

Dolina Tempi-Kalambaka -Delfy-Peloponez-Mykeny-Epidauros-Korynt- Nafplio-Ateny-Termopile -Saloniki

!!! bez nocnych przejazdów !!!

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY       

DZIEŃ 1  WARSZAWA– SŁOWACJA- SERBIA
Zbiórka uczestników o godz.04:30. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Nocleg w hotelu przy granicy węgiersko-serbskiej.

DZIEŃ 2  RIWIERA OLIMPIJSKA
Po śniadaniu wyjazd do Grecji. Przejazd przez malownicze regiony półwyspu Bałkańskiego, przez Serbię i  Macedonię. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3  DOLINA TEMPI- KALAMBAKA
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Egejskiego (panorama Olimpu).Krótki postój w Dolinie Tempi- przejście wiszącym mostem do źródełka, w którym kąpała się Afrodyta. Przy źródle znajduje się również  niewielki kościół poświęcony św. Paraskewi, która jest patrnką osób cierpiących na choroby oczu. Następnie przyjazd do Kalambaki. Zwiedzanie wybranych „klasztorów zawieszonych w chmurach”. Unikalny kompleks bizantyjskich klasztorów zbudowanych na wysokich skałach. (Uwaga! Konieczny odpowiedni strój, panie długie spódnice, panowie- długie spodnie). Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4  DELFY-PELOPONEZ
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na południe kraju, po drodze zwiedzanie Delf- „perełki środkowej Grecji”, jednej z najważniejszych wyroczni w starożytnej Grecji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu nad morzem na Peloponezie.

DZIEŃ 5  MYKENY- EPIDAUROS- KORYNT
Po śniadaniu zwiedzanie zabytków półwyspu; Mykeny- kolebka greckiej cywilizacji, ruiny starożytnego miasta ze słynną Bramą Lwów, domniemany grobowiec Agamemnona. Epidauros- starożytny teatr grecki z IV wieku p.n.e. ze wspaniałą akustyką. Krótki spacer po pierwszej stolicy niepodległej Grecji- Nafplio. Czas wolny na zakupy. Wizyta w starożytnym Koryncie. W drodze powrotnej postój nad Kanałem Korynckim. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6  ATENY
Po śniadaniu przejazd do Aten. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: Akropol z ruinami Partenonu, Starożytna Agora, Świątynia Nike, Stadion Olimpijski, Muzeum na Akropolu z największą na świecie kolekcją antycznych rzeźb. W czasie zwiedzania przerwa na lunch w centrum Aten. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7  TERMOPILE-SALONIKI- CHALKIDIKI
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na półwysep Chalkidiki. Po drodze postój w Termopilach. Następnie przyjazd do Salonik –zwiedzanie „miasta Aleksandra Wielkiego”. W programie m.in. symbol miasta- Biała Wieża, łuk i mauzoleum Galeriusza, panorama miasta. Przejazd do hotelu nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8  WYPOCZYNEK NAD MORZEM
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dla chętnych fakultatywnie: KAVALA -FILIPPIA
Wyjazd do Kavali (dawne Neapolis), miejsce skąd rozpoczynał misję po Europie Św. Paweł. Spacer po Starym Mieście i porcie. Przejazd po Filippi, zwiedzanie: wczesnochrześcijańskie miasto (Agora, Teatr)-miejsce chrztu Św. Pawła.

DZIEŃ 9  GRECJA-SERBIA
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Obiadokolacja i  nocleg w hotelu na terenie Serbii.

DZIEŃ 10 WARSZAWA
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, przejazd przez Słowenię do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

 

TERMIN CENA za osobę
25.05-03.06.2018 2250 zł
23.06-02.07.2018
31.08- 09.09.2018
28.09-07.10.2018

Cena zawiera:

- transport autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC, lodówka)
- opłaty drogowe i parkingowe
- zakwaterowanie: 7 noclegów w Grecji, hotele**/***, pokoje 2,3 os. z łazienkami
- 2 noclegi tranzytowe na terenie Serbii
- wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelach,
- ubezpieczenie AXA (NNW – 2 000 euro, KL - 10 000 euro, bagaż – 200 euro),
- opieka licencjonowanego pilota,
- podatek Vat

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników miejscowych, opłat klimatycznych. Razem około 120 euro
- napoi do obiadokolacji

-wycieczki fakultatywnej do Kavali i Filippi
- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5% ceny imprezy
- dobrowolnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro dziennie
- wszystkiego co nie ujęte w programie

Uwagi:

-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
-Osoby podróżujące samotnie mogą być w miarę możliwości zakwaterowane w pokoju 2,3 os.
-Większość hoteli serwuje tzw. śniadania kontynentalne składające się z: pieczywa, masła, miodu, dżemu, kawy, herbaty.
- możliwość zorganizowania wieczorku integracyjnego lub „Ateny by night” płatne dodatkowo 

 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.2392)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.2392)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.