Oferta specjalna

Grecja 10 dni

GRECJA

(10 dni)

Dolina Tempi-Kalambaka -Delfy-Peloponez-Mykeny-Epidauros-Korynt- Nafplio-Ateny-Termopile -Saloniki

!!! bez nocnych przejazdów !!!

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY       

DZIEŃ 1  WARSZAWA– SŁOWACJA- SERBIA
Zbiórka uczestników o godz.04:30. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Nocleg w hotelu przy granicy węgiersko-serbskiej.

DZIEŃ 2  RIWIERA OLIMPIJSKA
Po śniadaniu wyjazd do Grecji. Przejazd przez malownicze regiony półwyspu Bałkańskiego, przez Serbię i  Macedonię. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3  DOLINA TEMPI- KALAMBAKA
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Egejskiego (panorama Olimpu).Krótki postój w Dolinie Tempi- przejście wiszącym mostem do źródełka, w którym kąpała się Afrodyta. Przy źródle znajduje się również  niewielki kościół poświęcony św. Paraskewi, która jest patrnką osób cierpiących na choroby oczu. Następnie przyjazd do Kalambaki. Zwiedzanie wybranych „klasztorów zawieszonych w chmurach”. Unikalny kompleks bizantyjskich klasztorów zbudowanych na wysokich skałach. (Uwaga! Konieczny odpowiedni strój, panie długie spódnice, panowie- długie spodnie). Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4  DELFY-PELOPONEZ
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na południe kraju, po drodze zwiedzanie Delf- „perełki środkowej Grecji”, jednej z najważniejszych wyroczni w starożytnej Grecji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu nad morzem na Peloponezie.

DZIEŃ 5  MYKENY- EPIDAUROS- KORYNT
Po śniadaniu zwiedzanie zabytków półwyspu; Mykeny- kolebka greckiej cywilizacji, ruiny starożytnego miasta ze słynną Bramą Lwów, domniemany grobowiec Agamemnona. Epidauros- starożytny teatr grecki z IV wieku p.n.e. ze wspaniałą akustyką. Krótki spacer po pierwszej stolicy niepodległej Grecji- Nafplio. Czas wolny na zakupy. Wizyta w starożytnym Koryncie. W drodze powrotnej postój nad Kanałem Korynckim. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6  ATENY
Po śniadaniu przejazd do Aten. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: Akropol z ruinami Partenonu, Starożytna Agora, Świątynia Nike, Stadion Olimpijski, Muzeum na Akropolu z największą na świecie kolekcją antycznych rzeźb. W czasie zwiedzania przerwa na lunch w centrum Aten. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7  TERMOPILE-SALONIKI- CHALKIDIKI
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na półwysep Chalkidiki. Po drodze postój w Termopilach. Następnie przyjazd do Salonik –zwiedzanie „miasta Aleksandra Wielkiego”. W programie m.in. symbol miasta- Biała Wieża, łuk i mauzoleum Galeriusza, panorama miasta. Przejazd do hotelu nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8  WYPOCZYNEK NAD MORZEM
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dla chętnych fakultatywnie: KAVALA -FILIPPIA
Wyjazd do Kavali (dawne Neapolis), miejsce skąd rozpoczynał misję po Europie Św. Paweł. Spacer po Starym Mieście i porcie. Przejazd po Filippi, zwiedzanie: wczesnochrześcijańskie miasto (Agora, Teatr)-miejsce chrztu Św. Pawła.

DZIEŃ 9  GRECJA-SERBIA
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Obiadokolacja i  nocleg w hotelu na terenie Serbii.

DZIEŃ 10 WARSZAWA
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, przejazd przez Słowenię do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

 

TERMIN CENA za osobę
25.05-03.06.2018 2250 zł
23.06-02.07.2018
31.08- 09.09.2018
28.09-07.10.2018

Cena zawiera:

- transport autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC, lodówka)
- opłaty drogowe i parkingowe
- zakwaterowanie: 7 noclegów w Grecji, hotele**/***, pokoje 2,3 os. z łazienkami
- 2 noclegi tranzytowe na terenie Serbii
- wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelach,
- ubezpieczenie AXA (NNW – 2 000 euro, KL - 10 000 euro, bagaż – 200 euro),
- opieka licencjonowanego pilota,
- podatek Vat

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników miejscowych, opłat klimatycznych. Razem około 120 euro
- napoi do obiadokolacji

-wycieczki fakultatywnej do Kavali i Filippi
- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5% ceny imprezy
- dobrowolnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro dziennie
- wszystkiego co nie ujęte w programie

Uwagi:

-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
-Osoby podróżujące samotnie mogą być w miarę możliwości zakwaterowane w pokoju 2,3 os.
-Większość hoteli serwuje tzw. śniadania kontynentalne składające się z: pieczywa, masła, miodu, dżemu, kawy, herbaty.
- możliwość zorganizowania wieczorku integracyjnego lub „Ateny by night” płatne dodatkowo 

 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.297)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.297)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Administratorem podanych danych osobowych jest Api Travel sp.zo.o z siedzibą w Warszawie 02-383 Grójecka 128 lok.13.
Podane dane są zbierane w celu realizacji w/w imprezy turystycznej.
Dane osobowe będą udostępniane odbiorcom danych tylko i wyłącznie w celu i dla potrzeb realizacji imprezy. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawienia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)