Oferta specjalna

Stolice Bałkańskie

STOLICE BAŁKAŃSKIE
( 9dni )

Zagrzeb- Mostar- Blagaj- Medjugorje- Sarajewo- Adriatyk-Podgorica- Kotor- Budva- Shkoder- Tirana- Ochryd- Skopje-Oplenac- Avala-

Belgrad

!!! bez nocnych przejazdów !!!

Wyżywienie HB

        

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ  WARSZAWA – SŁOWENIA
Zbiórka uczestników ok. godz. 06.00 na parkingu przed PKiN od strony Kinoteki. Przejazd w stronę granicy polsko-czeskiej. Po drodze możliwość spożycia ciepłego posiłku na koszt własny. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mariboru. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2 ZAGRZEB-SARAJEWO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Chorwacji. Zwiedzanie Zagrzebia m.in.  Starego Miasta. Katedra Wniebowzięcia NMP (dawniej Świętego Stefana), Placu Króla Tomisława, Katedry św. Marka, Placu Jelacicia, Rynku Dolac. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Późnym popołudniem zwiedzanie Sarajewa- Stare Miasto- Bascarsija,  synagoga, katedra pw. Serca Jezusowego, wieża zegarowa Sahat-kula, biblioteka Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3  MOSTAR- BLAGAJ- MEDJUGORJE
Śniadanie. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie  miasta m. in. wieża zegarowa z XVII w., Starego Mostu-symbolu Mostaru, spacer uliczkami starego miasta, katedry NMP. Następnie przejazd do Blagaja- miasta położonego nad rzeką Buną. Krótki postój w miejscu, gdzie rzeka ma swoje źródło i gdzie znajduje się Tekija czyli dom derwiszów. Przejazd do Medjugorje. Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju z kościołem św. Jakuba. Dla chętnych wejście na Górę Podbrdo, gdzie w 1981r. kilkorgu dzieciom ukazała się Matka Boża. Zakwaterowanie w hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ  4 PODGORICA -KOTOR-BUDVA                            
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Czarnogóry. Krótki spacer po starym mieście w Podgoricy. Następnie przejazd do Następnie przejazd do Budvy, miasta którego historia sięga IV w p.n.e.  Kościoły, cerkwie, mury obronne, cytadela oraz malownicze położenie nad Adriatykiem przyciągają co roku rzesze turystów. Następnie przejazd do Kotoru, miasta położonego nad zatoką Kotorską, posiadającą cechy fiordu norweskiego i dlatego jest określana jako najdalej na południe położony fiord Europy. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast południowo wschodniej Europy. Zakwaterowanie w hotelu nad Adriatykiem. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5   SHKODER- TIRANA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Albanii. Zwiedzanie miasta Shkoder m.in. zamku Rozafa położonego na wzgórzu, Ołowianego, dzielnicy Gjuhadol, która w całości została zbudowana w stylu weneckim. Zwiedzanie stolicy Albanii-Tirany. W programie m.in. wjazd na punkt widokowy Dajti kolejką linową, zwiedzanie miasta m.in. Plac Skanderbega z Pomnikiem Skanderbega i Muzeum Narodowym, najstarszy meczet w mieście, dom Sali Shijaku z XV w., Park Rinia. Przejazd do Macedonii nad Jez. Ochrydzkie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6  OCHRYD- SKOPJE
Śniadanie i wykwaterowanie. Spacer po mieście Ochryd. Przejazd do stolicy Macedonii- Skopje. Zwiedzanie z przewodnikiem m.in. twierdzy, meczetu Mehmet Pasza, starego bazaru, kamiennego mostu; wąwóz Matka. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7 OPLENAC- AVALA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Oplenac- mauzoleum jugosłowiańskiej rodziny królewskiej Karađorđević ; kościół św. Jerzego, dom letni króla Piotra. Następnie przejazd na górę Avala. Wjazd na wieżę, z której rozpościera się widok na Belgrad i Vojvodinę. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8 BELGRAD
Śniadanie. Przejazd do stolicy Serbii. Zwiedzanie Belgradu m.in. twierdza Kalemegdan, Pałac księżnej Ljubicy, bulwar Knez Mihailova, meczet Bajrakli, cerkiew Św. Sawy i Cerkiew katedralna świętego Michała Archanioła. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9  SERBIA-WARSZAWA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację i Czechy. Na terenie Polski możliwość spożycia ciepłego posiłku na koszt własny. Zakończenie imprezy w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN CENA za osobę
26.05-03.06.2018

2070 zł

23.06-01.07.2018
22.09-30.09.2018

Cena zawiera:

- transport autokarem (klimatyzacja, barek-kawa i herbata, video, WC)
- opłaty drogowe i parkingowe
- zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2,3 os. z łazienkami,
- wyżywienie:  8 śniadań i 8 obiadokolacji,
- ubezpieczenie AXA (NNW – 2 000 euro, KL - 10 000 euro, bagaż – 200 euro),
- opieka licencjonowanego pilota,
- podatek Vat

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług lokalnych przewodników ok. 110 euro
- napojów do obiadokolacji,
-wydatków własnych,
-dopłaty do pokoju jednoosobowego 400zł,
-ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy +2,8% ceny,
-ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro/dzień

Uwagi:

-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
-Osoby podróżujące samotnie mogą być w miarę możliwości zakwaterowane w pokoju 2,3 os.
-W niektórych hotelach serwowane są śniadania kontynentalne- pieczywo, dżem, miód, masło.

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.297)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.297)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Administratorem podanych danych osobowych jest Api Travel sp.zo.o z siedzibą w Warszawie 02-383 Grójecka 128 lok.13.
Podane dane są zbierane w celu realizacji w/w imprezy turystycznej.
Dane osobowe będą udostępniane odbiorcom danych tylko i wyłącznie w celu i dla potrzeb realizacji imprezy. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawienia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)