Oferta specjalna

Saksonia i Łużyce

SAKSONIA I ŁUŻYCE

 ( 8 dni )

Drezno – Szwajcaria Saksońska – Misnia – Moritzburg – Stolpen – Budziszyn – Reitschen – Nochten – Bad Muskau – Spreewald - Cottbus

!!!bez nocnych przejazdów!!!

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

                                                                   

DZIEŃ 1   Warszawa -Czechy

Zbiórka o godz. 04.30 w miejscu ustalonym przez organizatora. Odjazd autokaru do Czech. Po drodze możliwość zjedzenia ciepłego posiłku na koszt własny. Przyjazd do hotelu przy granicy niemiecko-czeskiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2   Drezno

Śniadanie. Zwiedzanie Drezna z przewodnikiem miejskim. Panoramiczny objazd miasta. Spacer po historycznym centrum Drezna – zwiedzanie m.in. zamek drezdeński / rezydencja Wettynów/, kościoły Hofkirche i Frauenkirche, malowidło ścienne „Orszak książęcy”, Opera Sempera, Zwinger, Nowe Miasto. Czas wolny. Możliwość indywidualnego zwiedzania zbiorów w galerii Zwinger. /bilety wstępu ok. 10€/  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3   Szwajcaria Saksońska

Śniadanie.  Przejazd do twierdzy Königstein.  Zwiedzanie jednej z najcenniejszych pod względem architektonicznym górskich budowli obronnych w Europie. Przejazd do Rathen – spacer na punkt widokowy Bastei, z którego rozciąga się wspaniały widok na Szwajcarię Saksońską. Przejazd do Bad Schandau, skąd specjalna kolejką przejedziemy doliną rzeki Kirnitzsch do wodospadu Lichtenhainer. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4   Miśnia - Moritzburg

Śniadanie. Przejazd do Miśni – zwiedzanie najsłynniejszej w Europie wytwórni porcelany, warsztaty pokazowe i muzeum.  Spacer po mieście – katedra św. Jana i św. Donata, zamek Albrechtsburg /z zewnątrz/, Stare Miasto. Przejazd do Moritzburga. Zwiedzanie najpiękniejszego pałacyku w Saksonii otoczonego wodą, który swoją nazwę zawdzięcza księciu Maurycemu z dynastii Wettynów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5 Stolpen – Pulnitz - Budziszyn

Śniadanie. Przejazd do Stolpen. Zwiedzanie warownego zamku, w którym hrabina Cosel spędziła większość swojego życia.  Przejazd do Pulsnitz. Spacer po miasteczku słynącym z wypieku pierników, w którym będziemy podziwiać stary i nowy ratusz, kościół św. Mikołaja oraz zwiedzimy muzeum pierników. Przejazd do Budziszyna. Spacer po najstarszej części „miasta 2 kultur, 17 wież i 1000-letniej tradycji”, trakcie którego zobaczymy ratusz, katedrę Św. Piotra, ruiny kościoła Św. Mikołaja, Niemiecko-Łużycki Teatr Narodowy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6   Rietschen – Nochten – Bad Muskau

Śniadanie. Przejazd do Rietschen, gdzie pospacerujemy po wsi-muzeum i zobaczymy dawne życie na Łużycach. Przejazd do Nochten, w którym  zwiedzimy  Łużycki park głazów narzutowych – wspaniały ogród utworzony z około 5000 głazów narzutowych. Z miejscowości Biała Woda przejazd kolejką wąskotorową do Bad Muskau. Spacer z przewodnikiem po niemieckiej część Parku Mużakowskiego /wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO/, zwiedzanie wystawy w Nowym Zamku poświęconej księciu Picklerowi – twórcy całego założenia pałacowo-parkowego. Powrót ho hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7   Spreewald - Cottbus

Śniadanie.  Przejazd do Spreewaldu.  Atrakcją turystyczną w tym regionie są wycieczki po kanałach Spreewaldu, odbywane w czółnach, wprawianych w ruch przy pomocy długich tyczek, którymi posługują się sternicy. Natomiast specjalnością kulinarną regionu są przetwory z ogórków. Podczas 5 – godzinnego rejsu po kanałach podziwiać będziemy krajobrazy i skosztujemy tutejszej specjalności.                                                                                                     W drodze powrotnej zwiedzanie najstarszej części Cottbus m.in. Stary Rynek z fontanną, kościół św. Mikołaja, domy garbarskie, Góra Grodzka.                                      Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8 Polska

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Polski. Na terenie Polski przerwa na obiad /płatny indywidualnie/. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Termin: do uzgodnienia

Cena: od 1550 zł grupa 45 osób

Cena zawiera:
- transport autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC, uchylne siedzenia) ,

- opłaty drogowe i parkingowe,
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/***,  pokoje 2, 3- osobowe z łazienkami,
- wyżywienie: 7 śniadań,  7 obiadokolacji,

- opiekę licencjonowanego pilota,

- ubezpieczenie AXA (NNW – 2 000 €, KL – 10 000€, bagaż – 200€),

-obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- podatek VAT

Cena nie zawiera

- biletów wstępu i przewodników lokalnych w wysokości ok. 115 €
- dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wysokości 2,8% ceny imprezy

- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro dziennie

- napoje płatne dodatkowo.


Uwagi:
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- dopłata do pokoju 1 osobowego na zapytanie 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.2392)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.2392)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuje płatności, ze przed zawarciem umowy zapoznałam/Em się z programem imprezy, warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moja rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, ze akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaje dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.