Oferta specjalna

Francja - Hiszpania

FRANCJA -HISZPANIA(15 dni)

Banneux- Paryż- Lisieux- Nantes- Lourdes- Toribio de Liebana- Leon- Alba de Tormes- Avila- Madryt- Toledo- Caravaca dela Cruz- Barcelona- Montserrat- Monte Berico

!!! bez nocnych przejazdów !!!

Wyżywienie HB

RAMOWY PROGRAM IMPREZY   

DZIEŃ  1 WARSZAWA – ESSEN
Zbiórka uczestników o godzinie 05.00 w miejscu ustalonym przez Organizatora. Wyjazd w kierunku granicy z Niemcami, po drodze postój na gorący posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do hotelu w okolicach Essen, nocleg.

DZIEŃ  2  BANNEUX - PARYŻ
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w Banneux, niewielkiej miejscowości w Belgii, gdzie dokładnie w 70 rocznicę objawień w Lourdes, 11 letniej dziewczynce ukazała się Matka Boska. Zwiedzanie sanktuarium. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Paryża, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  3 PARYŻ
Śniadanie. Wyjazd do Paryża, zwiedzanie z przewodnikiem min. Kaplicy Cudownego Medalika, Wyspa Cite i jej najbliższe okolice / św. Kaplica, katedra Notre Dame/ Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla / w zależności od możliwości czasowych wjazd na wieżę/. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ  4 LISIEUX- NANTES
Po śniadaniu przejazd do Lisieux jednego z najważniejszych sanktuariów we Francji. Tu urodziła się święta Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza zwana Małą Tereską . Zwiedzanie sanktuarium, czas wolny. Przejazd do Nantes miasta spokoju, magnolii i zieleni, krótki spacer malowniczymi uliczkami miasta. Do najważniejszych zabytków należą Katedra św. Piotra i Pawła oraz zamek książąt Bretanii. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ  5 LOURDES
Po śniadaniu przejazd do Lourdes jednego z najważniejszych Sanktuariów Maryjnych na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji ze świecami.

DZIEŃ 6 LOURDES
Po śniadaniu program religijny w Lourds, Msza Święta, Droga Krzyżowa, możliwość uczestnictwa w procesji dla niepełnosprawnych oraz skorzystania z basenów. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  7 TORIBIO de LIEBANA- LEON
Śniadanie, przejazd do Toribio de Liebana, zwiedzanie klasztoru, którego  najważniejszą relikwią jest największy fragment Krzyża Świętego. 23.09.1512 papież Juliusz II przyznał sanktuarium przywilej Roku Jubileuszowego, co uczyniło klasztor jednym z głównych centrum pielgrzymkowych w Europie. Przejazd do Leon, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ  8 LEON- ALBA de TORMES- AVILA
Śniadanie. Zwiedzanie katedry Santa Maria dela Regla w Leon, zbudowanej w wiekach XII-XV, słynącej z drugiego co do wielkości na świecie zespołu witrażowego 125 okien , około 700 witraży. Przejazd do Alba de Tormes. Tu zmarła św. Teresa od Dzieciątka i w miejscowej bazylice spoczywają Jej doczesne szczątki. Następnie przejazd do Avila, miejsca urodzenia św. Teresy zwanej Teresą Wielką, kanonizowanej w 1622 roku w  1970 roku została uznana doktorem kościoła. Spacer do miejsca , w którym znajdował się dom rodzinny św. Teresy oraz klasztor , w którym spędziła większą część życia.  Przejazd do hotelu w okolicach Madrytu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  9 TOLEDO - MADRYT
Śniadanie. Przejazd do Toledo malowniczo położonego miasta w zakolu rzeki Tag. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, zwiedzanie gotyckiej katedry Najświętszej Marii Panny. Jedna z najwspanialszych katedr w Europie, we wnętrzu znajduje się wspaniały chór z gotycko – renesansowymi stallami, a w skarbu m.in. przepiękna monstrancja o wysokości 3 metrów. Przejazd do Madrytu, zwiedzanie najciekawszych zakątków miasta m. in Pałacu Królewskiego, Bramy Słońca, Placu Kolumba, Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  10 CARAVACA de la CRUZ
Śniadanie. Przejazd do Caravaca de la Cruz, znane miejsce pielgrzymkowe. W kościele La Santisima Cruz znajdują się relikwie Krzyża Świętego. Dekretem papieskim miasto otrzymało przywilej wieczystego odpustu i jest jednym z pięciu świętych miast katolickich obok Rzymu, Jerozolimy, Santiago de Compostela i Santo Toribio de Liebana. Przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  11 BARCELONA
Po śniadaniu przejazd do Barcelony, zwiedzanie stolicy Katalonii m.in. katedra, sag rada Famiglia, Park Guell, Rambla, Wzgórze Montjuic. Przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  12 MONTSERRAT
Po śniadaniu przejazd na Montserrat, najważniejszego miejsca pielgrzymkowego dla Katalończyków. Zwiedzanie klasztoru benedyktynów z Cudowną Figurką Czarnej Madonny. Następnie przejście droga Tajemnic Różańca do kaplicy usytuowanej na półce skalnej. Powrót do hotelu, wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  13 LIGURIA
Po śniadaniu przejazd przez Hiszpanię i Francję / m.in. Lazurowym Wybrzeżem/ do Włoch w okolicach Savony. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ  14 MONTE BERICO
Po śniadaniu przejazd w okolice Vicenzy do Monte Berico. Na tym wzgórzu w roku 1426 i 1428 Vincezy Pasini ukazała się Matka Boska, prosząc o wybudowanie świątyni. W 1429 roku wybudowano sanktuarium i wówczas szalejąca w okolicy dżuma zniknęła. Sanktuarium Matki Bożej z Berico. Początkowo pod opieką brygidek, od 1435 roku pod opieką serwitów. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicach Wenecji.

DZIEŃ  15 WARSZAWA
Po wczesnym śniadaniu / lub śniadanie w formie suchego prowiantu/wyjazd w drogę powrotna do kraju. Przejazd malowniczym odcinkiem Alp włoskich i austryjackich, przejazd przez Wiedeń i Czechy. Po drodze możliwość spożycia gorącego posiłku na koszt własny. Powrót do warszawy w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN  do uzgodnienia

CENA kalkulowana indywidualnie dla grupy

Cena zawiera:

- transport autokarem  (klimatyzacja, video, WC, barek, uchylne siedzenia).
- opłaty drogowe i parkingowe
- zakwaterowanie i wyżywienie dla 2 kierowców
- 14 noclegów, hotele **/*** , pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
- 14 śniadań i 13 gorących obiadokolacji w hotelach,
- ubezpieczenie UNIQA (NNW 2000 euro, KL 10000 euro, Bagaż 200 euro)
- opiekę licencjonowanego pilota B.P. Api Travel.
-  opiekę duchową księdza
- opłaty klimatyczne
- podatek   VAT

Cena nie zawiera:

-Dopłaty do pokoju 1 osobowego 1000 zł na zapytanie
-Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług miejscowych przewodników ok. 150 euro
-Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +2,8%
-Ubezpieczenia od chorób przewlekłych /3 euro za dzień/

UWAGI:

-Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
-Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.6085)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.6085)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)