Oferta specjalna

Klasyczne Włochy 9 dni

KLASYCZNE WŁOCHY (9 dni)
Ołomuniec – Groty Frasassi - Spoleto - Rzym – Pompeje – Neapol- Monte Cassino – Siena – Wenecja – Adriatyk

RAMOWY PROGRAM IMPREZY
DZIEŃ 1 WARSZAWA-CZECHY
Zbiórka uczestników o godz.07.00 na parkingu przed PKiN od strony wejścia do Metro Centrum. Przejazd do Ołomuńca, zwiedzanie z przewodnikiem dawnej stolicy Moraw. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Brna. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 RIMINI
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Włoch. Przejazd malowniczą trasą alpejską przez Austrię i Alpy Karnijskie, Nizinę Padańską do hotelu w okolicach Rimini, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 GROTY FRASASSI- SPOLETO- FIUGGI
Po śniadaniu przejazd do Gengi, zwiedzanie jednych z najpiękniejszych grot w Europie Grotte Frasassi. Następnie przejazd do Spoleto, zwiedzanie średniowiecznego miasteczka, będącego kiedyś własnością rodziny Borgia. Przejazd do hotelu w Fiuggi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 MONTE CASSINO- POMPEJE- NEAPOL
Po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz wizyta w Opactwie Benedyktynów. Zwiedzanie wykopalisk w Pompejach - antyczne miasto zasypane w czasie wybuchu Wezuwiusza w 79 roku n.e. Krótka wizyta w Neapolu - stolicy Kampanii: panorama Zatoki Neapolitańskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5 RZYM
Po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Watykanu: Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską (fresk "Sąd Ostateczny Michała Anioła), Bazylika i Plac Św. Piotra. Wizyta przy grobie Jana Pawła II. Popołudniowy spacer : Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek Berniniego, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6 RZYM
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Udział w Audiencji Generalnej na placu św. Piotra na Watykanie (dla chętnych). Zwiedzanie antycznego Rzymu: Koloseum z zewnątrz, Łuk Trajana, Forum Romanum, Kapitol, Forum Trajana, Fori Imperiali, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny (zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym mówiącym po polsku). Zwiedzanie bazyliki Św. Jana na Lateranie oraz Świętych Schodów Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7 SIENA- ADRIATYK
Po śniadaniu wyjazd do Sieny. Średniowieczne miasto położone malowniczo na trzech wzgórzach, miejsce urodzenia Świętej Katarzyny współpatronki Włoch. Dwa razy w roku odbywa się tu słynne Palio. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym min. kościoła San Domenico, dzielnicy Gęsi, w której urodziła się i mieszkała Św. Katarzyna, przepięknej katedry z XIII w oraz jedynego w swoim rodzaju placu w kształcie muszli Piazza del Campo na którym rozgrywane jest Palio. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo, obiadokolacja.

DZIEŃ 8 WENECJA
Po śniadaniu wyjazd do Wenecji – miasta "Casanovy" położonego na 118 wyspach. Rejs statkiem spacerowym lub wynajętą specjalnie dla grupy łodzią motorową po Lagunie Weneckiej zakończony na przystani w pobliżu placu Św. Marka. Zwiedzanie: Bazylika i Plac Św. Marka, Most Westchnień, Piazzetta, Campanille, Plac Św. Jana i Pawła Czas wolny. Spacer po mieście przez most Ponte Rialto. Powrót do hotelu, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9 WŁOCHY- WARSZAWA
Wczesny wyjazd z hotelu (śniadanie może zostać wydane przez hotel w formie suchego prowiantu). Śniadanie w zajeździe w Austrii na koszt własny. Powrót do Warszawy około godziny 24.00


TERMIN  12.04- 20.04.2022
                   30.04- 08.05.2022
                   11.06- 19.06.2022
                   10.09- 18.09.2022
                   01.10- 09.10.2022

CENA: 2390 zł/osoba

Cena zawiera:
- transport autokarem, wjazdy autokaru do miast Siena, Wenecja, Pompeje, Rzym – obwodnica,
- zakwaterowanie: 1 nocleg tranzytowy w hotelu** w Czechach, 7 noclegów w hotelach**/*** pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
- wyżywienie: 7 śniadań wzmocnionych, 1 lunch packet, 8 obiadokolacji (2 dania gorące + deser),
- ubezpieczenie WIENER Basic NNW 1250 euro, KL 20000 euro, 
- opiekę licencjonowanego pilota,
- podatek VAT,
- TFG, TFP

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług przewodników lokalnych, ok. 150 euro.
- Dopłaty do pokoju 1- osobowego- 550 zł.
- Dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie + 3,75% ceny.

-Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro dziennie.
- Opłaty za napoje do obiadokolacji.

Uwagi:
- na dzień tworzenia oferty wszystkie obiekty są udostępnione do zwiedzania,
- zwiedzanie odbywa się z zachowaniem zasad sanitarno- epidemiologicznych wywołanych COVID- 19 wg włoskiego prawa
- zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejność dokonania pełnej wpłaty
- możliwość zmiany programu na życzenie grupy.
- osoby podróżujące samotnie mogą być w miarę możliwości zakwaterowane w pokoju 2-3- osobowym
- zgodnie z włoskim zarządzeniem z dn. 01.04.2000 zwiedzanie Rzymu odbywa się bez autokaru.

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.7476)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.7476)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)