PÓŁNOCNE WŁOCHY 14 dni

PÓŁNOCNE WŁOCHY (14 dni)


Monte Berico– Vicenza- Werona– Spiazzi– Sirmione– Brescia– Bergamo– Mediolan- Turyn– Genua– Piza– Lukka– Mantua – Lido di Jesolo– Wenecja– Mariazell- Brno

Ramowy program imprezy
DZIEŃ 1 WARSZAWA- TARVISIO
Zbiórka uczestników o godzinie 04.30 w miejscu wyznaczonym przez organizatora. Wyjazd w kierunku granicy. Przejazd przez Czechy i Austrię do hotelu we Włoszech - Tarvisio zakwaterowanie, późna obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 MONTE BERICO- VICENZA 
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Sanktuarium w Monte Berico. To tu w roku 1496 i 1498 Matka boża objawiła się dwukrotnie ubogiej kobiecie Vincenzi Pasini, zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Vicenzy, miasta Andrea Palladio – jednego z najważniejszych architektów renesansu . La Rotonda, Teatro Olimpico, Palazzo Chiericati, Muzeum Miejskie, Basilica Palladina, to tylko niektóre z dzieł wielkiego artysty. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 WERONA – MANTUA 
Po śniadaniu przejazd do Werony – miasta Romea i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in. Piazza Bra, Amfiteatr Rzymski, Piazza dei Signiori i Arche Scaligere, Piazzale Castel San Pietro z punktem widokowym na miasto, Dom Julii. Czas wolny. Następnie Mantua – miasto sztuki, najcenniejszym zabytkiem jest Palazzo Ducale na Piazza Sordello. Mantua to również miasto do, którego został zesłany główny bohater dramatu ,,Romeo i Julia”, a także miejsce w którym rozgrywa się akcja słynnej opery Verdiego ,,Rigoletto. ”Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 SPIAZZI – SIRMIONE 
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Santa Maria della Corona w miejscowości Spiazzi w okolicach Werony. Jedyne tak położone Sanktuarium, zawieszone na wysokości 774 m n.p.m. Powstało według legendy w 1522 roku, wówczas to Anioły przyniosły z wyspy Rodos na Monte Baldo figurkę czarnej madonny ratując Ją przed armią osmańską. Zwiedzanie Sanktuarium. Następnie przejazd do miejscowości Sirmione, rejs po Jeziorze Garda. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 BRESCIA – BERGAMO 
Po śniadaniu, przejazd do Brescii, spacer do położonego na wzgórzu Zamku, którego rozpościera się wspaniały widok na miasto. Poniżej zamku znajdują się najstarsze w tej części Włoch ruiny rzymskie. Następnie przejazd do Bergamo, wjazd kolejką na Górne Miasto. Sercem miasta są dwa place Duomo i Vecchio, przy których znajdują się min. Wieża Miejska, Bazylika Santa Maria Maggiore, Cappella Colleoni. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Mediolanu.

DZIEŃ 6 MEDIOLAN 
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Lombardii z przewodnikiem miejscowym. Sercem miasta jest Duomo – największa i najwspanialsza budowla gotycka świata. Opera Della Scala, Galeria Vittorio Emanuele II, zamek Castello Sforzesco, Łuk Pokoju czy słynny stadion San Siro, to tylko nieliczne atrakcje Mediolanu. W kościele Santa Maria delle Grazie, znajduje się jedno z najsłynniejszych dzieł Leonarda ,, Ostatnia Wieczerza”. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 TURYN
Śniadanie, przejazd do Turynu – stolicy Piemontu. Spacer po starówce oraz zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela, w której znajduje się Całun Turyński – niestety bardzo rzadko dostępny dla zwiedzających, Bazyliki Supergra, położonej na wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniały widok na miasto. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 GENUA
Śniadanie, przejazd do Genowy – miasta Krzysztofa Kolumba. Spacer z przewodnikiem krętymi, wąskimi uliczkami Starego Miasta do domu Kolumba, Porta Soprana i Fortyfikacji Barbarossy. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Pizy.

DZIEŃ 9 PIZA – LUKKA
Po śniadaniu, zwiedzanie z przewodnikiem "Placu Cudów”, na którym znajduje się Baptysterium, Cmentarz, Katedra i Krzywa Wieża. Następnie przejazd do Lukki – miasta Giacomo Pucciniego. Mury obronne, katedra św. Marcina, Piazza Anfiteatro, to tylko niektóre atrakcje miasta, uważanego za jedno z najpiękniejszych w Toskanii.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 BOLONIA 
Po śniadaniu, zwiedzanie z przewodnikiem Bolonii – stolicy regionu Emilia – Romania. To tu w roku 1088 powstał pierwszy Uniwersytet w Europie. Zwiedzanie min. katedry św. Petroniusza, w której znajduje się jedyne na świecie malowidło przedstawiające Mahometa w piekle, plac i fontanna Neptuna, krzywe wieże, Uniwersytet. Czas wolny na degustację i zakup przysmaków z regionu Emilia Romania. Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11 LIDO di JESOLO 
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 12 WENECJA 
Śniadanie w hotelu. Przejazd na Punta Sabbioni, rejs po Lagunie Weneckiej do Placu św. Marka. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym min. Placu i Bazyliki św. Marka, spacer przez plac Santa Maria Formosa, św. Jana i Pawła do Rialto. Czas wolny. Powrót na Plac św. Marka malowniczym labiryntem weneckich uliczek. Rejs powrotny. Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 13 MARIAZELL – BRNO 
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasa alpejska przez Włochy i Austrię, do malowniczo położonej miejscowości Mariazell. Tamtejsze Sanktuarium po II wojnie światowej było celem pielgrzymek milionów ludzi modlących się o upadek komunizmu. Przejazd do hotelu w okolicach Brna, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 14 AUSTERLITZ- WARSZAWA
Śniadanie, przejazd na pola słynnej bitwy Trzech Cesarzy, wizyta w Muzeum poświęconym temu wydarzeniu. Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych. Na terenie Polski dłuższy postój na ciepły posiłek, płatny we własnym zakresie.

TERMIN 03.09- 16.09.2022
CENA 3550 zł/ osoba

Cena zawiera:
- przejazd autokarem: opłaty drogowe, parkingi, wjazdy do miast
- zakwaterowanie: 13 noclegów w hotelach *** klasy turystycznej, pokoje 2/3 osobowe z łazienkami,
- wyżywienie: 13 śniadań wzmocnionych, 13 obiadokolacji / 2 dania gorące + deser /
- zestawy słuchawkowe
- opłaty klimatyczne
- opiekę licencjonowanego pilota
- ubezpieczenie WIENER Basic (NNW 1250 euro, KL 20 000 euro) 

- podatek VAT, Turystyczny FunduszGwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu, przewodników lokalnych razem 200 euro

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,75% ceny imprezy
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 5 zł dziennie
- napojów do obiadokolacji
- wszystkiego co nie ujęte w programie.

Uwagi:
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie w związku z panującą pandemią COVID- 19,
- w czasie trwania reżimu sanitarno- epidemiologicznego obiekty gastronomiczne nie serwują posiłków w formie bufetu szwedzkiego. Potrawy podawane są do stolika, co nie zmniejsza ich jakości ani ilości,
- na dzień tworzenia oferty wszystkie obiekty są udostępnione do zwiedzania,
- zwiedzanie odbywa się z zachowaniem zasad sanitarno- epidemiologicznych wywołanych COVID- 19
- zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejność dokonania pełnej wpłaty
- możliwość zmiany programu na życzenie grupy.

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.7476)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.7476)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)