Oferta specjalna

Sycylia i Włochy 15 dni

SYCYLIA i WŁOCHY (15 dni)

Bolonia – Messyna – Etna – Taormina – Katania – Syrakuzy – Piazza Armerina – Agrigento – Palermo – Monreale – Cefalu – Castelbuono – Gibelmanna – Erice – Trapani – Tindari – Capo Vaticano – Arbelobello – San Giovanni Rotondo – Monte San Angelo - Rawenna

RAMOWY PROGRAM IMPREZY
DZIEŃ 1 WARSZAWA- OK. PADWY
Zbiórka uczestników o godzinie 04.30 przed PKiN od strony Muzeum Techniki. Wyjazd w kierunku granicy z Czechami. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch , po drodze postój na gorący posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do hotelu w okolicach Padwy, nocleg.

DZIEŃ 2 BOLONIA- OK. NEAPOLU
Po śniadaniu przejazd do Bolonii, zwiedzanie miasta z przewodnikiem min. Katedra św. Petroniusza, Fontanna Neptuna, Krzywe Wieże - symbol miasta, jeden z wydziałów najstarszego Uniwersytetu w Europie. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 NEAPOL- SYCYLIA
Śniadanie. Przejazd przez Kampanie , Bazylikatę i Kalabrię do San Giovanni, przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską, a następnie przejazd przez Messynę i wzdłuż wschodniego wybrzeża Sycylii, do hotelu w okolicach Taorminy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg..

DZIEŃ 4 TAORMINA- ETNA
Śniadanie. Przejazd do Taorminy, nazywanej ,, Perłą Sycylii”, spacer po miasteczku min. Teatr Grecki, Park Miejski, w którym upamiętnieni zostali obrońcy Taorminy z okresu I i II wojny światowej, reprezentacyjna ulica miasta z licznymi kościołami, zabytkowymi budowlani oraz Placem Katedralnym z barokową fontanną, symbolem miasta. Czas wolny. Przejazd na Etnę, najwyższy czynny wulkan w Europie. Wjazd autokarem na 1900 m n.p.m., spacer po wygasłych kraterach wulkanu min. Krater Silvestri. Degustacja miodów, win i nalewek sycylijskich. Dla chętnych możliwość wjazdu kolejką i jeepami na wysokość 3000 m n.p.m., spacer z przewodnikiem / dodatkowo płatne ok. 70 euro/. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 KATANIA- SYRAKUZY
Po śniadaniu przejazd do Katanii, spacer po mieście z przewodnikiem m.in. Via Etnea, przy której znajduje się wyrzeźbiony w lawie słoń, symbol miasta, zwiedzanie Katedry z grobem św. Agaty patronki miasta, wizyta na targu rybnym. Czas wolny. Przejazd do Syrakuz, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in. części archeologicznej z pozostałościami Teatru Greckiego, Groty Powroźników i Ucha Dionizosa. Przejazd na Wyspę Ortygia, spacer po starówce m.in. Źródło Aretuzy, Katedra - wbudowana w świątynię grecką, w której znajduje się m.in. kaplica św. Łucji patronki miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 PIAZZA ARMERINA – AGRIGENTO – ok. PALERMO
Śniadanie. Przejazd do Piazza Armerina zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym pozostałości willi rzymskiej z przepięknymi mozaikami z późnego okresu Cesarstwa Rzymskiego, przedstawiającymi sceny mitologiczne oraz pokazującymi życie codzienne starożytnych rzymian Czas wolny. Przejazd do Agrigento nazywanego ,, Najpiękniejszym Miastem Śmiertelnych”, zwiedzanie z przewodnikiem Doliny Świątyń, z najlepiej zachowaną świątynią dorycką na świecie z 440 r. p. n. e . Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Palermo, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 PALERMO- MONREALE
Śniadanie. Przejazd do Monreale zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Katedry z czasów panowania Normanów, przepięknie ozdobionej mozaikami / 6400 m2 /. Przejazd do Palermo, zwiedzanie z przewodnikiem m.in. Katakumb Kapucynów, Pałacu Normanów, Katedry, Groty św. Rozalii patronki Sycylii. Panoramiczny objazd miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 GIBELMANNA – CASTELBUONO - CEFALU
Śniadanie, przejazd w góry Madonnie, zwiedzanie Sanktuarium i mini muzeum w Gibelmannie, następnie Castelbuono, malownicze, senne typowo sycylijskie miasteczko w górach ze wspaniale zachowanym zamkiem średniowiecznym, kościołem z początków chrześcijaństwa. Możliwość degustacji i zakupu likieru z opuncji oraz panetona. Przejazd do Cefalu, spacer po mieście usytuowanym u podnóża skały na której znajduje się m.in. świątynia Diany. Zwiedzanie Katedry i pralni średniowiecznej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9 ERICE- TRAPANI
Śniadanie. Przejazd do Erice usytuowanego na wzgórzu w północno – zachodniej części wyspy. Ze szczytu urwiska, na którym jest zamek, rozciąga się panorama miasta Trapani, w tle widoczne są wyspy Egady. Na ruinach antycznego akropolu stoi zamek Pepoli, otoczony ogrodem ("Giardino del Balio"). Czas wolny. Następnie przejazd do Trapani, miasta które powstało ,, z miłości nieba i ziemi”, albo jak kto woli dzięki bogini Demeter poszukującej swojej córki Persefone, miasto słynie z soli, tuńczyka i korali. Spacer nabrzeżem i ulicami miasta, przy których znajduje się wiele zabytkowych kościołów, przepiękne place, fontanny, park. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 TINDARI- KALABRIA
Śniadanie. Przejazd północnym wybrzeżem wyspy, krótki postój w Tindari, malowniczo położonym na wzgórzu, z którego przy ładnej pogodzie rozciąga się fantastyczny widok na Wyspy Liparyjskie. Zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny. Przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską. Przejazd do hotelu na Kalabrii. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11 KALABRIA
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 12 ALBEROBELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO
Po śniadaniu przejazd do Arbelobello, jedynego w swoim rodzaju miasteczka z niezwykłą zabudową. Białe, okrągłe zazwyczaj jednoizbowe budynki ze stożkowatym dachem, noszą nazwę TRULLI i zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 13 MONTE SAN ANGELO – ok. RIMINI
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie bazyliki w San Giovanni Rotondo, miejsca w którym większość swojego życia spędził św. Ojciec Pio. Następnie przejazd do Monte San Angelo, zwiedzane jedynego na świecie kościoła niekonsekrowanego ludzką ręką, znajdującego się w podziemiach klasztoru. Krótki czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 14 RAVENNA- TARVISIO
Śniadanie. Przejazd do Rawenny, zwiedzanie z przewodnikiem min. grobu Dantego, kościoła San Vitale oraz Mauzoleum Galli Placidy, zabytków wpisanych na Światową Listę UNESCO, ze względu na wspaniałe mozaiki pochodzące z czasów wczesnego, chrześcijaństwa. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Tarvisio, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 15 WARSZAWA
Po wczesnym śniadaniu, wyjazd w drogę powrotna do kraju. Przejazd malowniczym odcinkiem Alp włoskich i austriackich, przejazd przez Wiedeń i Czechy. Po drodze możliwość spożycia gorącego posiłku na koszt własny. Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN 17.09- 03.10.2022

CENA 3990zł/ os.

Cena zawiera:
- transport autokarem,
- przeprawę promową na Sycylię,
- zakwaterowanie: 14 noclegów, hotele **/*** klasy turystycznej , pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami (1 w ok. Padwy, 1 w ok. Neapolu, 3 w ok. Taorminy, 4 w ok. Palermo, 2 na Kalabrii, 1 w San Giovanni Rotondo, 1 w ok. Rimini, 1 w Tarvisio),
- wyżywienie: 14 śniadań i 13 gorących obiadokolacji w hotelach,
- ubezpieczenie UNIQA NNW 2000 euro, KL 10000 euro, Bagaż 200 euro,
- opiekę licencjonowanego pilota,
- Podatek VAT,
- Turystyczny fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:
-dopłaty do pokoju 1- osobowego 1000 zł na zapytanie.
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług miejscowych przewodników, opłat klimatycznych ok. 220 euro.
-Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +2,8%.
- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych /3 euro za dzień
-Wszystkiego co nie ujęte w programie
- Turystycznego Funduszu Pomocowego- obligatoryjny, bezzwrotny +10 zł/ osoba zgodnie z Rozporządzeniem z dn. 22.12.2020 poz. 2379

Uwagi:
- Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie w związku z panującą pandemią COVID- 19,
- w czasie trwania reżimu sanitarno- epidemiologicznego obiekty gastronomiczne nie serwują posiłków w formie bufetu szwedzkiego. Potrawy podawane są do stolika, co nie zmniejsza ich jakości ani ilości,
- na dzień tworzenia oferty wszystkie obiekty są udostępnione do zwiedzania,
- zwiedzanie odbywa się z zachowaniem zasad sanitarno- epidemiologicznych wywołanych COVID- 19
- zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejność dokonania pełnej wpłaty
- możliwość zmiany programu na życzenie grupy.

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.7402)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.7402)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)