Oferta specjalna

Smak Orientu- Stambuł 5 dni

SMAK ORIENTU – STAMBUŁ (5 dni)

DZIEŃ 1 WARSZWA- STAMBUŁ
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 3 godziny przed wylotem. Przylot do Stambułu w godzinach popołudniowych. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 2 STAMBUŁ
Śniadanie. Następnie zwiedzanie Stambułu z przewodnikiem miejscowym. Zwiedzane są m.in.: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, jednej z najstarszych budowli bizantyjskich w Stambule, uznawanej za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na Hipodromie- dawny tor wyścigów konnych i rydwanów obecnie może nazwany być sercem starego Stambułu. Błękitny Meczet – najpiękniejszy i najsławniejszy meczet Stambułu z 6 minaretami i ścianami pokrytymi 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez niemal 400 lat; Yerebatan- labirynt kolumn i zbiorników na wodę wybudowany na polecenie cesarza Justyniana w VI w. Czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3 STAMBUŁ
Śniadanie. Przejazd do Pałacu Dolmabahce- zbudowanego w latach 1842 - 1853 przez sułtana Abdülmecida I, który miał za zadanie złożyć świadectwo ciągłej potęgi Imperium Osmańskiego a ostatecznie stał się miejsce kultu zmarłego pierwszego prezydenta Republiki Tureckiej- Mustafy Kemala Ataturka. Spacer z placu Taksim (na placu Pomnik Niepodległości) ulicą Istikal. Po drodze Aya Triada- grecka bazylika konsekrowana w 1880 roku z bijącym na dziedzińcu źródłem św. Jerzego, kościół św. Antoniego, spacer ulicami dzielnicy, w której swe kramy w czasach Sulejmana mieli kupcy z dalekich stron. Wejście na wieżę Galata i do kościoła Sen Piyer. Wizyta na Bazarze Egipskim. Czas wolny. Rejs po Cieśninie Bosfor. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4 STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie miasta wzdłuż Złotego Rogu. Następnie zwiedzanie Suleymaniye - meczetu wybudowanego przez głównego architekta Mimara Sinana na rozkaz Sulejmana Wspaniałego i przylegającego cmentarza z monumentalnymi grobowcami Sulejmana i jego ukochanej żony Roksolany. Wizyta w meczecie Rustema Paszy – wielkiego wezyra, męża Mihrimah córki Sulejmana. Przejazd do dzielnicy Fener na zwiedzanie kościoła i muzeum Kariye- Kościół Chrystusa Zbawiciela, który kryje niesamowite mozaiki sięgające XIV w., oraz Bulgar Kilisesi- bułgarska cerkiew św. Stefana- cała świątynia została odlana w Wiedniu i oddana do użytku w 1871 r. Następnie Ahrida- jedna z dwóch zachowanych synagog z XVIII wieku. Czas na zakupy na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4 tys. sklepów można kupić niemal wszystko. Czas wolny. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 5 STAMBUŁ – WARSZAWA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny w zależności od godziny transferu na lotnisko. Przejazd na lotnisko w Stambule. Wylot do Polski.

Termin  20.04-24.04.2022 (Festiwal Tulipanów)
               29.04- 03.05.2022 (Święto Ramadanu)*
               25.05- 29.05.2022
               15.06- 19.06.2022
               06.07- 10.07.2022 (Święto Ofiarowania)
               10.08- 15.08.2022
               21.09- 25.09.2022
               12.10- 16.10.2022 odwołane
                      09.11- 13.11.2022 brak miejsc

Cena: 1 099 zł/ osoba*

Cena zawiera:
transfer lotnisko-hotel-lotnisko
- zakwaterowanie w hotelu ***w Stambule w pokojach 2-3osobowych z łazienkami
- wyżywienie: 4 śniadania
- opieka pilota wycieczek podczas całej wycieczki
- ubezpieczenie WIENER Optimum (NNW 2500 euro, KL 40 000 euro, bagaż 250 euro)
- podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zwiera:
- opłat za bilety wstępu, rejsu po Bosforze, zestawu słuchawkowego tour guide, przewodnika lokalnego oraz biletów komunikacji miejskiej - płatne obligatoryjnie pilotowi 140 euro/osoba
- przelotu na trasie Warszawa- Stambuł- Warszawa
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji +3,75% ceny imprezy
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 6,25 zł/dzień
- wszystkiego, co nie ujęte w „cena zawiera”
- wydatków własnych

UWAGI:
* cena 1 299 zł/ osoba obowiązuje w terminie 29.04-03.05.2022 oraz 06.07- 10.07.2022
- minimalna liczba uczestników 10 osób
- przy grupie poniżej 20 osób transfery i zwiedzanie odbywa się komunikacją lokalną
- cena przelotu na trasie Warszawa- Stambuł- Warszawa uzależniona jest od terminu wyjazdu i daty rezerwacji,
- obowiązuje paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu,
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- zwiedzanie odbywa się pieszo lub komunikacją miejską,
- niektóre świątynie greckie, synagogi i kościoły rzymskokatolickie w Stambule są niemożliwe do zwiedzenia wewnątrz,
- W Turcji mile widziane jest zostawianie napiwków w każdym z odwiedzanych miejsc (podczas zakupów, zwiedzania, w kawiarniach)

 

LokalizacjaNapisz do nas

 

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie.
Oświadczam, ze zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

Formularz rezerwacji


Informacje ogólne:
Termin:
Impreza:
Transport:
Miejsce wsiadania:
Zakwaterowanie:
Wyżywienie:
Ubezpieczenie:
Ilość osób:
Uwagi:
Pierwszy uczestnik imprezy - osoba rejestyjąca:
Imię:
Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Data urodzenia:
Adres eMail:
DOPŁATA (dowolnie):
- brak
- od kosztów rezygnacji 2,80% ceny imprezy
- od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych 8,40% ceny imprezy
Ubezpieczenie dodatkowe: (dowolnie):
- brak
- Europa: 3 euro (kurs 4.7402)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
- Świat: 6 euro (kurs 4.7402)/dziennie - choroby przewlekłe z wyłączeniem amatorskich i zawodowych sportów letnich i zimowych
Podsumowanie kosztów:
Cena za osobę:
zł.
Dopłaty:
zł.
Kwota do zapłaty:
zł.
OŚWIADCZENIE:
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych ( Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334 , dalej ,,Ustawa”), znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1334), każdy uczestnik jest zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i zgodnie z art. 10f ust.1 pkt 1 Ustawy składka na rzecz TFG jest należna z dniem zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych lub umowy w zakresie pośrednictwa na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych. Składka na TFG jest wliczona w cenę imprezy.

OŚWIADCZENIE: Oświadczam, w imieniu własnym oraz uczestników imprezy turystycznej, na rzecz których dokonuję płatności, że przed zawarciem umowy zapoznałam/em się z programem imprezy, Warunkami Uczestnictwa oraz otrzymałam/em OWU Podróży Kontynenty zatwierdzone uchwałą Zarządu AXA Nr 1/17/12/2015 z dnia 17.12.2015 r wraz z pozostałymi warunkami umowy ubezpieczenia, jakie obowiązywać będą po zawarciu przez Biuro Podróży umowy ubezpieczenia na moją rzecz i na rzecz tych uczestników oraz oświadczam w imieniu własnym i tych uczestników, że akceptuję te warunki ubezpieczenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz danych tych osób podanych we Wniosku o ubezpieczenie przez AXA TUiA S.A zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych, w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia na mój rachunek i rachunek ww. osób. Dane te podaję dobrowolnie i przysługuje mi prawo wglądu i modyfikacji danych.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku, zwanego w dalszej części Rozporządzeniem, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz krajowymi aktami prawnymi w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i sprostowania oraz – w zakresie wynikającym z przepisów - do usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych. Każda zgoda może być wycofana w dowolnym momencie z zastrzeżeniem konieczności przetwarzania niezbędnych danych do końca okresu rozliczeniowego, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania danych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie oraz celu zgodnym z niniejszą Umową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Api Travel sp.zo.o za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r., Nr. 144 poz.1204 ze zmianami)
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, na podany przeze mnie numer telefonu, dla celów dla celów marketingu bezpośredniego, w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2004 r.. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U.z 2004 r., Nr. 171, poz. 1800 ze zm.)