Japonia- Klub Klaudiusza (13 dni)

13 Days

Plan podróży

Dzień 1 :
WARSZAWA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na minimum 3h przed odlotem. Odprawa, przelot do Japonii, noc w samolocie.

Dzień 2 :
TOKIO

Przylot do Tokio o godz. 07.50. Załatwianie formalności wizowych oraz biletów kolejowych. Transfer do hotelu kolejką I metrem. Zakwaterowanie (doba hotelowa od 14.00) Odpoczynek. Po południu spacer do Asakusy – najstarszej części miasta. Przejście w rejon świątynny pasażem Nakamise. Wyjazd windą na punkt widokowy . Widok na Skytree – najwyższą wieżę telewizyjną świata. Nocleg w Tokio.

Dzień 3 :
TOKIO

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Tokio. Przejazd do Harajuku w dzielnicy Shibuya. Wizyta w świątyni shinto – Meiji – najważniejszej w stolicy. Spacer po parku Meiji. Czas wolny na bulwarze handlowym Omotesando z modnymi butikami. Zdjęcie przy słynnej rzeźbie psa Hachiko. Przejazd do dzielnicy handlu, mody i rozrywki – Ginza. Dla chętnych spektakl tradycyjnego teatru dworskiego kabuki (ok. 30 USD – dodatkowo płatne) Powrót metrem do hotelu. Nocleg w Tokio.

Śniadanie. Przejazd metrem na dworzec kolejowy i dalej shinkansenem (superszybkim pociągiem) do Hiroszimy – z przesiadką (ok 900 km – 4,5 godz.) Po przyjeździe przejście do hotelu. Zakwaterowanie. Dalej przejazd pociągiem podmiejskim do Miyajimaguchi. Krótki rejs promem na świętą wyspę Miyajima, na której znajduje się Itsukushima Jinja „pływający chram” boga wiatrów ze słynną czerwoną torii (bramą). Zwiedzanie świątyni. Wycieczka na górę Misen (535 m n.p.m.) w Parku Narodowym Setonaikai. Spacer po miasteczku. Czas wolny. Powrót do Hiroszimy. Nocleg w Hiroszimie.

Śniadanie. Spacer po Parku Pokoju w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej. Zwiedzanie Muzeum wybuchu Bomby Atomowej. Przejazd shinkansenem i pociągiem lokalnym do Nagasaki na wyspie Kiusiu (440 km ok.3,5 godz.). Po przyjeździe przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta min. Ogród Glovera, w którym stoją zabytkowe budynki, zajmowane w przeszłości przez cudzoziemców. Wyspa Dejima – miasto muzeum – dawna siedziba Portugalczyków a później Holendrów – jedyny łącznik Japonii z Europą w czasach szogunatu Czas wolny. Nocleg w Nagasaki.

Dzień 6 :
NAGASAKI

Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Unzen Amakusa pięknie położonego na półwyspie nad morzem wschodniochińskim. W parku znajduje się czynny wulkan oraz gorące źródła. Zwiedzanie . Po południu powrót do Nagasaki. Wieczorem spacer do Dzielnicy Chińskiej. Nocleg w Nagasaki.

Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Himeji (690 km. Ok 5 godz.) Zakwaterowanie. Zwiedzanie Zamku Himeji – najpiękniejszego w Japonii, znanego też jako zamek Białej Czapli, zbudowanego w 1601 r. i zachowanego do dziś w niezmienionej formie. Wizyta w tradycyjnym japońskim ogrodzie. Udział w ceremonii herbaty. Nocleg w Himeji.

Dzień 8 :
KIOTO

Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Kioto (130 km, ok 50 min.) – dawnej stolicy Japonii, pełnej zabytkowych świątyń i ogrodów. Po przyjeździe zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta. Spacer po najstarszej zabytkowej części miasta. Wizyta w świątyni Czystej Wody Kiyomizu- dera, stojącej na ok. 140 palach. Wieczorem spacer do nastrojowej dzielnicy gejsz – Gion. Dla chętnych – przedstawienie w teatrze Gion Corner, m.in. tajniki ceremonii herbaty, sztuka układania kwiatów ikebana, taniec gejsz przy starej dworskiej muzyce, przedstawienie teatru lalek bunraku (dodatkowo płatne ok 30 USD). Wieczorny spacer po rozświetlonym centrum miasta. Nocleg w Kioto.

Śniadanie. Przejazd lokalnym pociągiem do Inari, zwiedzanie słynnego chramu Fushimi Inari z 10 tys. czerwonych bram – torii. Przejazd do miasta Nara (1 godz.), pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii i siedziby dworu cesarskiego. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todai-ji z posągiem Wielkiego Buddy. Spacer po parku wśród oswojonych jelonków. Powrót do Kioto. Przejazd shinkansenem z Kioto do Tokio. Przejazd metrem do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Tokio.

Przejazd pociągiem do Parku Narodowego Góry Fuji. Wjazd kolejką górską na punkt widokowy, z którego przy dobrej pogodzie widać najwyższy szyt japonii - wulkan Fuji. Czas wolny w centrum wizytowym. Rejs po jeziorze z widokiem na wulkan Fuji. Powrót do Tokio. Zwiedzanie dzielnicy Shinjuku. Największe skupisko wieżowców w Japonii. Wjazd na taras widokowy na 45 piętrze stołecznego ratusza. Podziwianie panoramy aglomeracji Tokio. Nocleg w Tokio.

Dzień 11 :
TOKIO- NIKKO

Śniadania. Przejazd pociągiem do Nikko (150 km ok 2 godz.) – położonego w górach centrum religijnego Japonii. Przejście aleją starych cedrów do chramu Tosho-gu, mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii szoguna Tokugawa Ieyasu. Wraz ze świątynią buddyjską Rinno-ji i chramem Futarasan – jest to jedyny w swoim rodzaju rozległy kompleks świątynny, słynny z rzeźby trzech małpek “nie słyszę, nie widzę, nie mówię”. Spacer po okolicy. Powrót pociągiem do Tokio na nocleg.

Dzień 12 :
TOKIO

Śniadanie. Wycieczka na wyspę Odaiba. Zwiedzanie. Wizyta w TeamLab Planets - muzeum sztuki cyfrowej. Wizyta w ogrodach Pałacu Cesarskiego - szczególna atrakcja w okresie Sakury. Czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.

Dzień 13 :
TOKIO- WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko metrem i pociągiem. Wylot z Tokio do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Informacje dodatkowe

– Paszport ważny co najmniej maja 2024r.       

– kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie                                             

Możesz wysłać zapytanie za pomocą formularza poniżej.

Japonia- Klub Klaudiusza (13 dni)