-
TERMIN: 3-4.08.2024
CENA: 499 zł/ os. -
hotel/ pensjonat
-
autokar
-
BB- śniadanie
-
parking przy Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej w Warszawie
-
tak
-
70 zł/ osoba
Plan podróży
Zbiórka uczestników w miejscu wyznaczonym przez organizatora ok. godz. 7:00. Przejazd w stronę Gdańska. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, m.in. Dwór Artusa, Długi Targ, ulica Długa, ulica Mariacka, zabytkowy Żuraw, Złota Brama, Fontanna Neptuna. Udział w Jarmarku Dominikańskim. Tradycja Jarmarku św. Dominika liczy sobie już ponad 760 lat. Został on ustanowiony bullą papieża Aleksandra IV w roku 1260, który nadał Dominikanom gdańskim przywilej organizowania jarmarku. Dzięki temu ogromne rzesze wiernych mogły w kościele uzyskać odpust zupełny (całkowite rozgrzeszenie), a obok, na placu - zadbać o bardziej przyziemne potrzeby. Można było kupić towary i produkty z całego świata, a także nacieszyć się mniej lub bardziej oryginalną rozrywką: pokazami kuglarzy, linoskoczków, egzotycznych zwierząt itp.
Od swojego ustanowienia Jarmark organizowany jest w Gdańsku na początku sierpnia, kiedy w kalendarzu jest wspomnienie patrona miasta- Św. Dominika. Od 1996 roku głównym organizatorem Jarmarku św. Dominika są Międzynarodowe Targi Gdańskie. W 2019 roku Jarmark odwiedziło 7 mln turystów! Współczesna formuła Jarmarku św. Dominika nawiązuje do średniowiecznych tradycji jarmarku czyli handlowania i dobrej zabawy. Rokrocznie zwiększa się udział rzemieślników, artystów i kolekcjonerów, a jarmarkowemu handlowaniu towarzyszy kilkaset godzin programu kulturalno- rozrywkowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Po śniadaniu przejazd na Westerplatte. Zwiedzanie m.in. warowni nr 1, ruin koszar, miejsca po warowni nr.5 gdzie znajdują się groby obrońców oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża.
Przejazd do Europejskiego Centrum Solidarności. Instytucja powstała, aby krzewić pamięć zwycięskiej rewolucji Solidarności, która zmieniła losy Polski i Europy. Zwiedzanie wystawy stałej.
Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.