-
TERMIN 18-21.06.2025; 14-17.08.2025 (festiwal w Calau)
CENA: 1520 zł -
hotel **/***
-
autokar
-
HB- śniadania i obiadokolacje
-
Warszawa
-
Chociebuż
-
parking PKiN przy Muzeum techniki w Warszawie od strony ul. Marszałkowskiej
-
ok. 80 euro, płatne obligatoryjnie w dniu wyjazdu
Ramowy program imprezy
Zbiórka uczestników o godzinie i w miejscu wyznaczonym przez organizatora. Przejazd do parku Mużakowskiego. Muskauer Park, założony w I poł. XIX wieku przez księcia Hermanna von Pückler-Muskau, położony jest po dwóch stronach Nysy Łużyckiej. Jest to jeden z najcenniejszych i najrozleglejszych przykładów, historycznego, europejskiego parku krajobrazowego w stylu angielskim. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Śniadanie w hotelu. Rejs po rzece Spreewald-relaksująca atmosfera powolnego rejsu po rzece pozwala poznać piękno Spreewaldu oraz wgląd w historię i kulturę regionu. Miejscowości położone wzdłuż rzeki słyną z pysznych korniszonów, oleju lnianego oraz chrzanu. Zwiedzanie Cottbus-średniowieczne bramy, wieże i barokowe kamienice, słynny wagon pocztowy Cottbus, uwieczniony w brązie, zachwyca swoim rogiem pocztowym i własnym pomnikiem; parku Branitzera z zamkiem, górami księżycowymi, piramidami wodnymi i Wolfsschlucht. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
Śniadanie. Przejazd do Calau, słynącego z Witzerundweg- szlaku szewczyka z brązu, który opowiada humorystyczne fakty z życia i historii miasta. Następnie wizyta w Luckau. Miasteczko charakteryzują barokowe domy ze szczytami, a imponujący kościół halowy św. Mikołaja urzeka gości dźwiękami bogato zdobionych organów darczyńców. Całkowicie zachowane mury miejskie o długości około 1,8 km otaczają centrum starego miasta. Ostatnim punktem zwiedzania jest Lubbenau- zamek należący niegdyś do rodziny hrabiowskiej Lynarów, właścicieli majątku Lübbenau od 1621 roku. W latach 1817-1820 nastąpiła zasadnicza przebudowa w stylu neoromańskim, która nadała zamkowi obecny wygląd.W czasie II wojny światowej zamek służył jako miejsce spotkań grup oporu i szpital polowy. Obiadokolacja. Nocleg.
Śniadanie. Wizyta w Manufakturze czekolady, gdzie można zapoznać się z historią tego specjału, stworzyć własne dzieło czekoladowe lub zlecić jego wykonanie pracownikom. Powrót w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.